Wskaźnik Dobrobytu w marcu bez zmian

Wskaźnik Dobrobytu w marcu bez zmian
Fot. stock.adobe.com/Minerva Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, w marcu 2019 r. nie zmienił swej wartości w stosunku do miesiąca poprzedniego, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

#WskaźnikDobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, w marcu 2019 r. nie zmienił swej wartości w stosunku do miesiąca poprzedniego #BIEC

„Tempo wzrostu zatrudnienia w firmach zatrudniających powyżej 50 pracowników utrzymało się na poziomie miesiąca poprzedniego i wzrosło w skali ostatniego roku o niespełna 3%. Od listopada ubiegłego roku utrzymuje się ono na zbliżonym poziomie, nieznacznie niższym niż w latach 2017-18. Zmiana jak na razie jest na tyle niewielka, że zapewne pracownicy nie odczuwają tego jako pogarszania warunków na rynku pracy w przypadku wchodzenia na rynek pracy lub zmiany dotychczasowego pracodawcy” – czytamy w raporcie.

Nieco wolniejszy wzrost wynagrodzeń

Wynagrodzenia w ujęciu nominalnym rosły w tempie zbliżonym do tego z ubiegłego miesiąca (7,6% w skali roku). Jednak po usunięciu wpływu czynników sezonowych oraz wyeliminowaniu wpływu ruchu cen ich wzrost był nieco wolniejszy (5,9% w lutym w stosunku do 6,4% w styczniu br.). Przyczyniło się do tego wyższe niż przed miesiącem tempo wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, podsumowano w materiale.

Źródło: ISBnews