Wolontariusze ze Standard Chartered przeszkolą młodych Polaków dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii

Wolontariusze ze Standard Chartered przeszkolą młodych Polaków dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii
Źródło: Standard Chartered Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Standard Chartered, bank międzynarodowy, którego globalne centrum usług biznesowych działa w Warszawie, uruchamia projekt wsparcia młodych Polaków dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19 ‒ czytamy w komunikacie Banku.

Projekt zostanie zrealizowany przez Enactus Polska i skupi się na wspieraniu osób w wieku 18‒25 lat, w zakresie rozwoju kompetencji poprawiających szanse na znalezienie zatrudnienia oraz przedsiębiorczości.

W 2020 roku uruchomiliśmy globalny fundusz pomocowy, a środki z niego służą finansowaniu zarówno pomocy doraźnej, jak i długofalowej

Przedsięwzięcie obejmuje szkolenia i mentoring, które prowadzić będą m.in. specjaliści zatrudnieni w liczącym ponad 700 osób polskim zespole Standard Chartered, w ramach wolontariatu pracowniczego.

Wsparcie dla lokalnych społeczności w czasie pandemii

‒ Pandemia znacząco wpłynęła na życie wielu osób i funkcjonowanie firm w krajach, w których działa Standard Chartered. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie. Dlatego też wspieramy naszych klientów, pracowników i lokalne społeczności w tym trudnym dla wszystkich czasie.

W 2020 roku uruchomiliśmy globalny fundusz pomocowy na ten cel, a środki z niego służą finansowaniu zarówno pomocy doraźnej, odpowiadającej na najpilniejsze potrzeby, jak i długofalowej ‒ mówi Anna Urbańska, dyrektor zarządzająca (CEO) polskiego biura banku Standard Chartered.

Środki z funduszu Standard Chartered zostały w 2020 roku przeznaczone na wsparcie takich inicjatyw pomocowych realizowanych w Polsce, jak:

– program „Badamy-Wspieramy”, zorganizowany przez Grupę Diagnostyka, w celu poprawy dostępności testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 dla personelu medycznego;

– Fundusz Interwencyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którego finansowany jest zakup sprzętu medycznego ratującego życie oraz środków ochronnych dla szpitali;

– przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dzieci i młodzieży z domów dziecka w warunkach nauki zdalnej (darowizna na rzecz Stowarzyszenia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Warszawie oraz Fundacji Digital University).

Czytaj także: MRPiT: stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła do 6,6 proc. w lutym 2021 r.

30 proc. aktywnych zawodowo młodych ludzi pracuje w sektorach zagrożonych

‒ Po przekazaniu darowizn na walkę z COVID-19 w minionym roku, w 2021 skupiamy się na wspieraniu młodych osób dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii. Cieszymy się, że możemy współpracować przy tym projekcie z Enactus, największym na świecie stowarzyszeniem łączącym środowisko akademickie z biznesowym.

Organizacja ma 45-letnie doświadczenie w angażowaniu kolejnych pokoleń przedsiębiorczych liderów, którzy wykorzystują innowacje i działania biznesowe, aby świat stawał się lepszym miejscem ‒ dodaje Anna Urbańska.

W 2021 skupiamy się na wspieraniu młodych osób dotkniętych ekonomicznymi skutkami pandemii

‒ 30 procent aktywnych zawodowo młodych ludzi w Polsce pracuje w sektorach bezpośrednio dotkniętych skutkami ograniczeń wprowadzonych w celu walki z pandemią. Studenci i młodzi absolwenci szkół wyższych potrzebują wsparcia w powrocie na rynek pracy i rozwijaniu własnej działalności gospodarczej.

Cieszymy się z możliwości realizacji projektu odpowiadającego na tę potrzebę, przy wsparciu Futuremarkers by Standard Chartered ‒ powiedziała Angela Czyżewska,Country Leader, Enactus Polska.

Czytaj także: „Agencja zatrudnienia przyjazna pracownikom”, wspólna akcja związków zawodowych i pracodawców

Futuremakers by Standard Chartered

Przedsięwzięcie jest częścią „Futuremakers by Standard Chartered” – globalnej inicjatywy Banku, ukierunkowanej na walkę z nierównością – a finansowane jest przez Fundację Standard Chartered.

Projekt rusza w marcu i będzie trwał do października 2021 roku

Projekt jest skierowany do młodych Polaków, którzy:

– stracili zatrudnienie lub nie mają możliwości na zatrudnienie w następstwie pandemii;

– pochodzą ze społeczności funkcjonujących w trudnych warunkach materialnych, które zostały znacząco dotknięte przez pandemię;

– pochodzą ze społeczności funkcjonujących w trudnych warunkach materialnych i chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub podjęli już pierwsze kroki w tym kierunku;

– odczuli psychologiczne skutki pandemii;

– studiują na uczelniach i cierpią na brak możliwości rowoju kompetencji oraz umiejętności menedżerskich.

Beneficjenci projektu zostaną zidentyfikowani we współpracy z organizacjami partnerskimi i dostawcami usług, takimi jak biura karier czy biura wsparcia studentów, fundacje związane ze środowiskiem akademickim oraz lokalne organizacje pozarządowe.

Projekt rusza w marcu i będzie trwał do października 2021 roku.

Czytaj także: Rynek pracy w czasie COVID-19: liczba ofert w dół aż o 24,3 proc. rdr w styczniu; drugi największy spadek od maja

Źródło: Standard Chartered Bank