Wojna z gotówką (96): Zosia samosia, bo wszystko sama

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2014.03.foto.022.400xPolska jest drugim, po Niemczech, krajem w Europie, w którym uruchomiono samoobsługowe oddziały banku. W Getin Point klient sam może założyć konto i lokatę, sprawdzić saldo, dokonać wpłaty gotówki i przelewu.

Getin Bank otworzył pierwszy samoobsługowy oddział pod marką Getin Point w warszawskim Centrum Handlowym Złote Tarasy. Placówka, w formie rozbudowanego terminala, jest wyposażona w kamerę internetową umożliwiającą wideokonferencję z konsultantem infolinii, ekran dotykowy, wpłatomat, drukarkę kart, czytnik biometryczny, czujnik zbliżeniowy oraz skaner dowodu osobistego. W kolejnych etapach wdrożenia innowacyjnego systemu oferta funkcjonalności Getin Point zostanie rozszerzona m.in. o logowanie za pomocą terminala POS, skanowanie faktur, wnioskowanie i uruchomienie limitu kredytowego, wnioskowanie o kartę kredytową i kredyt gotówkowy, a także możliwość spłaty kredytu gotówkowego. Podobne placówki są uruchomiane w najpopularniejszych centrach handlowych w całej Polsce, m.in. w Łodzi, Katowicach, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.

Doradca na ekranie

Rozpoczynając korzystanie z Getin Point, użytkownik automatycznie nawiązuje połączenie wideo z konsultantem, którego zadaniem jest udzielanie na bieżąco wskazówek na temat działania systemu. W każdej chwili klient może połączyć się z pracownikiem banku. Podpisując umowę, korzysta z ekranu dotykowego, a treść dokumentu natychmiast zostanie mu przesłana na adres e-mail lub za pomocą SMS-a. Placówka umożliwia m.in. obsługę gotówkową (wpłaty i wypłaty z konta), opłacenie rachunków za prąd, gaz czy telefon (urządzenie ma wbudowany czytnik kodów kreskowych), a także zakładanie w czasie rzeczywistym ROR-ów i wydawanie kart płatniczych.

Jak zapewnia Getin Bank, samoobsługowy oddział został wyposażony w wiele najnowszych technologii, które w przyjazny dla klientów sposób przyspieszają proces weryfikacji, a także zwiększają bezpieczeństwo i komfort korzystania z usług. Biometria, technologia najnowszej generacji, umożliwia komfortową identyfikację klientów w oparciu o analizę unikalnego wzorca naczyń krwionośnych palca. Dzięki niej można w prosty i bezpieczny sposób zalogować się do bankowości internetowej, zatwierdzić transakcję oraz podpisać umowę.

Pozostawiono też możliwość podpisu na tablecie za pomocą rysika – to elektroniczny skan podpisu odręcznego, który składa się na tablecie. Jest on nanoszony na umowę i dodatkowo zabezpieczony przez bank certyfikatem – w ten sposób zapewniona jest integralność podpisu z umową. Skaner dowodów – wyposażony w filtr UV – szybko sprawdza autentyczność dokumentu. Z placówek Getin Point można korzystać 7 dni w tygodniu, w godzinach pracy galerii handlowych.

OPŁATOMAT W URZĘDZIE

W stołecznym USC można korzystać z opłatomatu Citi Banku przyjmującego wpłaty za czynności urzędowe. Urządzenie pozwala na samodzielne rozliczenia, poprzez wybór ich rodzaju, za pośrednictwem ekranu dotykowego. ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI