Wind Power i Solaque będą budować farmy wiatrowe w Polsce. Zgoda UOKiK ws. wspólnego przedsiębiorcy

Wind Power i Solaque będą budować farmy wiatrowe w Polsce. Zgoda UOKiK ws. wspólnego przedsiębiorcy
Fot. Pixabay.com
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wind Power Invest oraz Solaque Holding otrzymały zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. utworzenia wspólnego przedsiębiorcy w celu prowadzenia dalszych działań przygotowawczych i wybudowania farm wiatrowych w Polsce, a następnie ich funkcjonowania, generowania i wprowadzania do obrotu energii elektrycznej.

Zgłaszana koncentracja będzie polegać na utworzeniu przez Solaque Holding i Wind Power Invest siedmiu wspólnych przedsiębiorców #OZE #UOKiK @UOKiKgovPL

Zgłaszana koncentracja będzie polegać na utworzeniu przez Solaque Holding i Wind Power Invest siedmiu wspólnych przedsiębiorców poprzez nabycie przez Wind Power 50% udziałów w kapitale zakładowym i ogólnej liczby głosów na zgromadzeniu wspólników w już istniejących spółkach, należących do grupy kapitałowej, do której należy Solaque: Finadvice Fair Energy Wind Development 3 lub Pileus Energy, (ii) Nowa Energia 1, (iii) Farma Wiatrowa Bogoria, (iv) Pon-Therm Farma Wólka Dobryńska, (v) Kowalewo Wind, (vi) EWP European Wind Power Krasin i (vii) Contino Omikron, podano w komunikacie.

Solaque należy do Grupy GEO, której działalność koncentruje się w Polsce w obszarze sektora odnawialnych źródeł energii. Grupa GEO nie prowadzi inwestycji poza terytorium Polski. Wind Power należy do Grupy Vestas, której przeważającą działalność stanowi produkcja turbin wiatrowych. Grupa Vestas ma swoje oddziały w większości krajów europejskich (w tym dwa w Polsce), krajach azjatyckich, Stanach Zjednoczonych oraz krajach Ameryki Południowej i Australii.

Wniosek złożono 31 stycznia 2019 r.

Źródło: ISBnews