Wielka Brytania nałożyła sankcje na 386 członków rosyjskiej Dumy

Wielka Brytania nałożyła sankcje na 386 członków rosyjskiej Dumy
Fot. stock.adobe.com/uzitanija
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Brytyjski rząd nałożył w piątek sankcje na 386 członków Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu, którzy głosowali w lutym za uznaniem niepodległości dwóch separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy.

Sankcje obejmują zamrożenie posiadanych przez te osoby aktywów na terenie Wielkiej Brytanii, zakaz wjazdu do tego kraju oraz zakaz dokonywania z nimi jakichkolwiek transakcji przez obywateli i podmioty brytyjskie.

Więcej najnowszych wiadomości na temat wojny w Ukrainie >>>

Restrykcje nałożono na wszystkich członków Dumy, którzy poparli uznanie niepodległości Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) oraz Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL).

Bierzemy na cel tych, którzy współuczestniczą w nielegalnej inwazji Putina na Ukrainę oraz tych, którzy wspierają tę barbarzyńską wojnę.

„Nie ustaniemy w naciskach i będziemy nadal dokręcać śrubę rosyjskiej gospodarce poprzez sankcje. Wraz z naszymi sojusznikami twardo stoimy u boku naszych ukraińskich przyjaciół. Będziemy nadal wspierać Ukrainę pomocą humanitarną, bronią defensywną i działaniami dyplomatycznymi w celu międzynarodowej izolacji Rosji” – oświadczyła minister spraw zagranicznych Liz Truss.

Wielka Brytania nałożyła już sankcje na ponad 500 obywateli Rosji, rosyjskich firm i podmiotów

Jak podkreśla brytyjskie MSZ, od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Wielka Brytania nałożyła sankcje na ponad 500 obywateli Rosji, rosyjskich firm i podmiotów, co oznacza, że lista objętych sankcjami liczy już ponad 800 pozycji. Wśród nich jest 18 czołowych rosyjskich oligarchów, których łączny majątek przekracza 30 mld funtów. 

Źródło: PAP BIZNES