Wiceminister finansów: deficyt budżetu państwa po sierpniu wyniósł 13,3 mld zł

Wiceminister finansów: deficyt budżetu państwa po sierpniu wyniósł 13,3 mld zł
Fot. stock.adobe.com/Karolina Chaberek
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Deficyt budżetu państwa po sierpniu wyniósł 13,3 mld zł, o 3 mld zł mniej niż po lipcu - poinformował we wtorek wiceminister finansów Piotr Patkowski. Jego zdaniem dane świadczą o dalszej stabilizacji aktywności gospodarczej w Polsce.
#Deficyt budżetu państwa za okres styczeń - sierpień 2020 r. wyniósł 13,3 mld zł i był niższy od deficytu notowanego na koniec lipca o 3 mld zł #budżet #FInansePubliczne @MF_GOV_PL

„Szacunkowe dane o wykonaniu budżetu za ubiegły miesiąc pokazują dalszą stabilizację aktywności gospodarczej w Polsce” – ocenił Patkowski w informacji przekazanej PAP.

Czytaj także: Deficyt budżetu wyniósł 16,29 mld zł po lipcu, finalne dane Ministerstwa Finansów >>>

Dochody budżetu państwa wyższe o 6,1 mld zł

W danych resortu finansów wynika, że w okresie od stycznia do końca sierpnia 2020 r. dochody budżetu państwa były wyższe o 6,1 mld zł w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Dochody podatkowe budżetu państwa były niższe w stosunku do okresu styczeń – sierpień 2019 r. o ok. 7,8 mld zł.

„Deficyt budżetu państwa za okres styczeń – sierpień 2020 r. wyniósł 13,3 mld zł i był niższy od deficytu notowanego na koniec lipca o 3 mld zł” – zauważył wiceminister. 

Źródło: PAP BIZNES