Webinar: Dostęp uprzywilejowany w organizacjach objętych nadzorem regulacyjnym

Webinar: Dostęp uprzywilejowany w organizacjach objętych nadzorem regulacyjnym
Źródło: Hitachi
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dostęp uprzywilejowany do systemów pozwala na zapewnienie większego bezpieczeństwa przy jednoczesnym sprostaniu wymagań audytowych. Szczególnie w ostatnim czasie, kiedy pandemia COVID-19 wymusiła model pracy zdalnej, a ilość incydentów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa organizacji globalnie rośnie, zabezpieczenia klasy Privileged Access Manager to bardziej konieczność niż wygoda.

Wraz z postępującą cyfryzacją, równolegle do technologii rozwijane są i adoptowane do sytuacji kolejne przepisy i regulacje bardzo ściśle definiujące procesy, szczególnie w instytucjach finansowych oraz organizacjach krytycznych z perspektywy funkcjonowania państwa.

Regulacje takie jak Rekomendacja D KNF, UKSC, czy choćby międzynarodowa PCI DSS, nakładają wiele polityk i restrykcji, które są szczegółowo audytowane w organizacjach. Koszty takich audytów, a w szczególności kary z nich wynikające mogą być bardzo dotkliwe.

Procesy o krytycznym znaczeniu muszą być obsługiwane przez niezawodne narzędzia, ale też w sposób trwały i niezmienny dokumentowane. Stąd koncepcja połączenia mechanizmów PAM z WORM zapewniających cechy trwałego nośnika dla przechowywanych tam nagrań.

W czasie sesji, na którą serdecznie Państwa zapraszamy, będą poruszone aspekty techniczne w procesie nadzorowanego dostępu, jak również kwestie procesowe, które należy wziąć pod uwagę w procesie projektowania i codziennej eksploatacji takich rozwiązań.

Agenda webinaru:

1. Przegląd najistotniejszych wymagań regulacyjnych;

2. Propozycje sprostania wyzwaniom regulatorów;

3. Demo rozwiązania PAM – Bravura.

Piątek, 30 września, godz. 11:00-12:00

Landing page: https://hitachi.webcasty.pl

Źródło: aleBank.pl