Wakacje kredytowe: termin składania wniosków przedłużony do końca września

Wakacje kredytowe: termin składania wniosków przedłużony do końca września
Fot. stock.adobe.com/studio v-zwoelf
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci banków złożyli do tej pory ponad 1 mln wniosków o pozaustawowe wakacje kredytowe. Termin składania tych wniosków zostaje przedłużony do końca września - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Związku Banku Polskich.
#ZBP: klienci banków złożyli do tej pory ponad 1 mln wniosków o pozaustawowe wakacje kredytowe #WakacjeKredytowe #kredyty #banki

„Poprosiliśmy KNF, by dokonał notyfikacji do Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego przesunięcia daty możliwości wnioskowania z 30 czerwca na 30 września co jest spójne z decyzją podjętą przez urząd, który również przedłużył zastosowanie tych wytycznych (…) – powiedział wiceprezes ZBP Tadeusz Białek.

Czytaj także: Prezes ZBP: moratorium kredytowe może zostać wydłużone do końca września, w bankach złożono ponad 1,1 mln wniosków >>>

Maksymalny termin odroczenia spłaty rat to 6 miesięcy

„Jeśli klient miał moratorium na 3 miesiące i teraz na początku lipca chciałby je przedłużyć o kolejne 3 miesiące, to musi złożyć ponownie wniosek. Trzeba pamiętać, że maksymalny termin odroczenia spłaty rat to okres 6 miesięcy. Jeśli ktoś już wykorzystał te 6 miesięcy to nie ma już uprawnienia w ramach moratorium pozaustawowego” – dodał.

Ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe

Prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz podał, że klienci banków złożyli do tej pory ponad 1 mln wniosków o wakacje kredytowe.

Pod koniec maja Pietraszkiewicz informował, że klienci indywidualni banków złożyli ponad 855 tys. wniosków o wakacje kredytowe. Do banków wpłynęło wówczas też około 109 tys. takich wniosków od firm. 

Źródło: PAP BIZNES