Wakacje 2021, o rezerwacje łatwiej w górach niż nad morzem

Wakacje 2021, o rezerwacje łatwiej w górach niż nad morzem
Zakopane Fot. stock.adobe.com/Andrey Shevchenko
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W maju 2021 na portalach urlopowych przeważają rezerwacje nad morzem, przede wszystkim na Wybrzeżu Zachodnim, ale w ofercie biur podróży znajdziemy również propozycje wczasów na Mazurach, w centralnej Polsce czy w górach.

Agata Biernat specjalista ds. komunikacji w portalu Wakacje.pl mówi, że po informacji o otwarciu od 8 maja hoteli w Polsce, zaobserwowała zdecydowany wzrost zainteresowania wypoczynkiem w kraju.

Od dwóch tygodni Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej wybieranych kierunków na urlop.

Polacy planują zarówno krótsze, weekendowe wyjazdy, np. na zbliżającą się czerwcówkę, jak i dłuższe urlopy w okresie wakacji szkolnych.

Biura turystyczne stawiają na ofertę krajową

Zdaniem Kamili Miciuły z portalu Nocowanie.pl, wśród najpopularniejszych kierunków w górach liderem jest Podhale na czele z Zakopanem, ale także okolice Bukowina, Białka, Kościelisko czy Poronin.

Następnie wymienić możemy Karkonosze, tu turyści chętnie na nocleg wybierają Karpacz czy Szklarską Porębę.

Popularność z roku na rok zyskują Pieniny (Szczawnica i Krościenko), Bieszczady (Solina, Polańczyk czy Ustrzyki) oraz Góry Stołowe (miejscowości zdrojowe Kudowa, Duszniki czy Polanica).

Pamiętajmy, że w Polsce mamy mnóstwo innych zachwycających lokalizacji i jeśli marzymy o bardziej zacisznych wakacjach, to warto rozważyć Beskid Śląski czy Żywiecki, Gorce czy Góry Świętokrzyskie, Złote albo Sowie, dodaje Kamila Miciuła.

Jak twierdzi Agata Biernat, biura podróży od zeszłego roku znacznie rozszerzyły ofertę wypoczynku w kraju, tak by, jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów. „Również w Wakacje.pl otwieramy się na nowe możliwości i oczekiwania turystów. Tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyliśmy liczbę ofert wakacji w Polsce aż jedenastokrotnie, bo wiemy, że znaczna część Polaków takiego wypoczynku będzie w tym roku potrzebowała.

W górach nie musi być drożej

Proponujemy dziś ok. 3400 ofert kilkunastu różnych biur podróży, od największych i najbardziej znanych na rynku po znacznie mniejsze. Są to pobyty dowolnej długości na terenie całej Polski, w rozmaitych standardach i rodzajach obiektów, w kurortach turystycznych i dużych miastach” – mówi Agata Biernat.

W tym momencie nie widzimy większego niż dotychczas zainteresowania wakacjami w polskich górach

Natomiast jeśli chodzi o najpopularniejsze wśród klientów regiony na wakacje w Polsce, to zdecydowanym numerem jeden jest jednak Pomorze Zachodnie.

W tym momencie nie widzimy większego niż dotychczas zainteresowania wakacjami w polskich górach, ale osoby planujące wypoczynek znajdą oczywiście na naszej stronie oferty noclegów w Tatrach i na Podhalu, w Karkonoszach, Beskidach czy Bieszczadach, twierdzi Agata Biernat.

Jak twierdzą w Nocowanie.pl analizując cenniki obiektów noclegowych, ceny w tym roku będą na podobnym poziomie jak w roku ubiegłym. Tylko gdzieniegdzie obserwują kilkuprocentowe podwyżki. Ceny noclegów zależą od kategorii obiektu, jego lokalizacji, udogodnień czy wyposażenia.

Średnia cena noclegu waha się w przedziale 50-60 zł za osobę. Według danych zebranych przez Wakacje.pl na przykład 7-dniowy pobyt w domu wypoczynkowym w Tatrach, pod Zakopanem to koszt od 580 zł za osobę w opcji ze śniadaniami.

Za tygodniowe wczasy z dwoma posiłkami – śniadaniami i obiadokolacjami – zapłacimy od 840 zł za osobę. Ceny pobytów w Zakopanem – w 3-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem – rozpoczynają się od 1085 zł (7 dni w sierpniu).

Źródło: aleBank.pl