W mBanku będzie drożej, klientów czeka podwyżka opłat

W mBanku będzie drożej, klientów czeka podwyżka opłat
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank poinformował swoich klientów, zarówno indywidualnych, jak i firmowych, o zmianach w cenniku, które wejść mają w życie od marca 2021 roku.

mBank planuje podnieść m.in. wybrane opłaty za karty czy za wpłatę i wypłatę gotówki w oddziałach. Klienci zapłacą również więcej za przelewy z kart kredytowych, a bez spełnienia określonych warunków wzrośnie również opłata roczna za kartę kredytową.

Trzykrotna obniżka stóp procentowych

Bank tłumaczy w informacji rozesłanej do klientów, że „w 2020 r. Rada Polityki Pieniężnej trzykrotnie obniżyła stopy procentowe. To wpływa na naszą działalność, w tym rozwój oferowanych produktów i usług. Dlatego podwyższamy niektóre ceny”.

Czytaj także: mojeID w mBanku >>>

Podkreśla także, że nie zmienia opłat za najważniejsze usługi bankowe: prowadzenie konta czy korzystanie z bankomatów.

Podwyżki dla klientów indywidualnych

Poniżej wykaz zapowiadanych przez mBank podwyżek dla klientów indywidualnych:

Od 1 marca 2021 roku:

Do 10 zł wzrośnie opłatę za kartę do konta.

Opłaty unikną ci klienci, którzy w każdym miesiącu zapłacą kartą (do konta lub kredytową) łącznie 350 zł i choć raz zalogują się do aplikacji mobilnej. Jeśli spełnią warunek dotyczący płatności kartą, ale nie zalogują się do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł. Jeśli nie spełnią warunku, który dotyczy płatności kartą, to mBank pobierze 10 zł. 

Do 0,5% (min. 5 zł) wzrośnie prowizja za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu

mBank zapowiada wprowadzenie 4% prowizji za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.

Od 1 marca 2022 roku mBank podniesie opłatę roczną za niektóre karty kredytowe (jej płacenia unikną klienci aktywnie korzystający z karty).

Od 1 marca 2021 r. mBank planuje wprowadzenie opłaty – 5 zł, za przygotowanie i wysyłkę pocztą dokumentów, które dotyczą umowy Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI).

Od 4 stycznia 2021 roku będzie obowiązywać wyższa prowizja za odnowienie kredytu odnawialnego na kolejny okres.

Zaś od 1 marca 2021 roku mBank wprowadzi wyższe opłaty i prowizje dla karty do konta, karty kredytowej (większość podwyżek) oraz za wybrane transakcje na koncie.

Podwyżki dla klientów firmowych

mBank podkreśla w komunikacie, że nie zmienia opłat za ważne dla firm operacje. Bezpłatne pozostają przelewy do ZUS i US oraz dostęp do szerokiego pakietu darmowych usług dostępnych online.

Od 7 stycznia 2021 roku do 19 zł wzrośnie opłata za prowadzenie kont mBiznes Standard i mBiznes. 

Opłaty unikną klienci, którzy co najmniej raz w miesiącu zrobią przelew do ZUS.

Z wykazem wszystkich zmian klienci mogą zapoznać się na stronie internetowej banku.

Źródło: mBank