W Banku Pekao ruszyła sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych

W Banku Pekao ruszyła sprzedaż detalicznych obligacji skarbowych
Fot. stock.adobe.com/Fotokon
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Pekao rozpoczął sprzedaż obligacji detalicznych Skarbu Państwa. Można je nabywać w kanałach elektronicznych, nawet nie będąc klientem Banku Pekao.

W ofercie Banku Pekao, który obsługę i sprzedaż obligacji prowadzi za pośrednictwem Biura Maklerskiego Pekao (BM Pekao), znajduje się sześć rodzajów obligacji detalicznych Skarbu Państwa:

  • 3-miesięczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (OTS);
  • roczne obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (ROR);
  • 2-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu zmiennym (DOR);
  • 3-letnie obligacje skarbowe o oprocentowaniu stałym (TOS);
  • 4-letnie indeksowane obligacje skarbowe (COI);
  • 10-letnie emerytalne obligacje skarbowe (EDO).

Obligacje nie tylko dla klientów Banku Pekao

Biuro Maklerskie Pekao możliwość nabywania obligacji udostępniło 1 października br. W pierwszym okresie w kanałach zdalnych: bankowości internetowej Pekao24 oraz w aplikacji mobilnej PeoPay. Z produktu mogą skorzystać klienci Banku Pekao, a także osoby niebędące klientami banku.

Proces zakupu obligacji jest bardzo prosty, przejrzysty i przyjazny dla klienta, bez dokumentacji papierowej. Wszystkie dokumenty klient otrzyma elektronicznie w aplikacji lub na wskazanego maila. Sam zakup obligacji jest intuicyjny, a system poprowadzi klienta krok po kroku.

Czytaj także: Obligacje skarbowe wkrótce w Banku Pekao >>>

Obligacje można nabyć, korzystając z pomocy pracowników banku. Każdy zainteresowany klient może przyjść do oddziału, w którym znajduje się Punkt Usług Maklerskich i z asystą pracownika wykonać samodzielnie transakcję na swoim telefonie w aplikacji PeoPay lub we własnej bankowości internetowej.

Realizacja transakcji przez pracownika banku na zlecenie klienta będzie wdrożona 2 stycznia 2023 r. Od stycznia dystrybucja odbywać się będzie niemal w 380 Punktach Sprzedaży Obligacji oraz telefonicznie przez Call Center BM.

Jak kupić obligacje skarbowe w BM Pekao?

Klient Banku Pekao może zawrzeć umowę o obsługę obligacji skarbowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub serwisie bankowości internetowej Pekao24.

Osoba, która nie jest klientem Banku Pekao powinna wejść na stronę internetową dedykowaną Obligacjom skarbowym w Banku Pekao, gdzie zostanie przekierowana na stronę umożliwiającą otwarcie pierwszej relacji z bankiem w kilku krokach:

  • weryfikacja tożsamości za pośrednictwem jednego z dwóch sposobów identyfikacji: eDO App; mObywatel;
  • podpisanie umowy dotyczącej dostępu do kanałów zdalnych banku.

Dzięki wykonaniu tych dwóch prostych kroków, będzie można podpisać umowę o obsługę obligacji skarbowych w aplikacji mobilnej PeoPay lub w serwisie bankowości internetowej Pekao24. Umowę o obsługę obligacji skarbowych możesz zawrzeć nie posiadając innych produktów Banku Pekao czy Biura Maklerskiego Pekao.

Źródło: Bank Pekao SA