VI Kongres Ryzyka Bankowego

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bik.logo.01.250x129W Warszawie, w Centrum Nauki Kopernik, obradował VI Kongres Ryzyka Bankowego. Tegoroczne obrady prowadzone były pod hasłem "Zarządzanie ryzykiem - nowe wyzwania."

 

 

Program Kongresu – pobierz


Dla uczestników obrad ciekawą propozycję przygotowało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor SA.- W Centrum Nauki Kopernik można zapoznać się z najnowszym produktem InfoMonitora: Certyfikatem Firmy Wiarygodnej Finansowo. Ten certyfikat jest świadectwem rzetelności i solidności w biznesie. Dokument potwierdza, że dany przedsiębiorca jest godnym zaufania partnerem biznesowym, regulującym terminowo swoje zobowiązania. Jest to jedyny tego typu certyfikat na rynku, wydawany w oparciu o kilka baz danych takich jak Rejestr Dłużników BIG,bazy Biura Informacji Kredytowej oraz System BANKOWY REJESTR Związku Banków Polskich.

Do stworzenia takiego Certyfikatu przekonały badania przeprowadzone wśród przedsiębiorców, które pokazały, że wiarygodność finansowa jest tematyką dobrze znaną przedsiębiorcom, niestety nie zawsze przekłada się to na wnikliwe jej badanie u kontrahentów. A jak wynika z opinii firm, jest to istotny obszar prowadzenia działalności gospodarczej. Z przeprowadzonego badania wynika, że zaledwie 18% firm zawsze analizuje rzetelność kontrahenta, a aż 57% nie robi tego w ogóle. Te opinie są bardzo niepokojące. Firmy, które są rzetelne, przy tak rzadkim procesie analizy wiarygodności finansowej giną wśród tych niesolidnych. Tym samym przedsiębiorcy zamiast w jakiś sposób wyróżniać i nagradzać terminowość swoich kontrahentów, często zupełnie ten aspekt pomijają.