VeloBank umożliwia równomiernie rozłożenie płatności za gaz w ciągu całego roku

VeloBank umożliwia równomiernie rozłożenie płatności za gaz w ciągu całego roku
Źródło: VeloBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na mocy umowy zawartej pomiędzy VeloBank i PGNiG Obrót Detaliczny, klienci obu instytucji mogą korzystać z nowej oferty darmowego kredytu VeloKomfort. Umożliwia on wyrównanie opłat za gaz do stałego poziomu w ciągu roku, co jest szczególnie ważne dla zarządzania budżetem domowym w sezonie grzewczym. Nawiązanie współpracy z PGNiG Obrót Detaliczny jest elementem realizacji strategii rozwoju portfolio produktowego VeloBanku w oparciu o partnerstwa biznesowe i tworzenie dzięki nim dodatkowej wartości dla klientów, poinformował Bank.

– Porozumienie z PGNiG Obrót Detaliczny to ważny krok w realizacji naszej strategii, w której stawiamy mocny akcent na partnerstwa, przynoszące naszym klientom unikatowe korzyści. To dla nas ważne, że pierwszy tego typu projekt wdrożyliśmy właśnie we współpracy z firmą obsługującą miliony gospodarstw domowych w Polsce.

Dzięki niemu zaproponowaliśmy klientom obu instytucji rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na ich aktualne oraz bardzo realne potrzeby. Będzie to swoistego rodzaju subskrypcja, czyli coraz popularniejszy model finansowania podstawowych, codziennych usług – mówi Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu, p.o. prezesa Zarządu VeloBank.

– Jako VeloBank chcemy kontynuować rozwój produktów i usług, które dadzą naszym klientom realne korzyści i ułatwią korzystanie z usług finansowych, w tym tak podstawowych jak regulowanie bieżących rachunków – dodaje.

Oferowane rozwiązanie ma charakter unikatowy na rynku i jest także elementem rozwoju działań PGNiG Obrót Detaliczny w zakresie współpracy z podmiotami sektora finansowego, mającej na celu promowanie rozwiązań wokół kompleksowej oferty energetycznej dla domu.

Czytaj także: Maksymalna cena gazu w 2023 roku: Senat za objęciem przepisami także MŚP, Sejm przeciw

Komfort przewidywalności

Zimowe rachunki potrafią być dużym wyzwaniem dla portfela wielu gospodarstw domowych. Z pomocą przychodzi nowy, darmowy kredyt VeloKomfort. Dzięki współpracy partnerskiej VeloBanku z PGNiG Obrót Detaliczny, klienci obu firm mogą równomiernie rozłożyć swoje płatności za gaz w ciągu roku, płacąc co miesiąc stałą kwotę, bez wahań pomiędzy sezonem zimowym i letnim. VeloKomfort pomoże utrzymać równowagę finansową dzięki rozłożeniu płatności za gaz równomiernie na cały rok. To również wygoda, bo płatność faktury za gaz będzie wykonywana automatycznie w terminie jej płatności.

VeloKomfort to darmowy kredyt w VeloBanku, z którego finansowane są rachunki klienta za gaz od PGNiG Obrót Detaliczny za 12 miesięcy. Z konta osoby korzystającej z tej opcji Bank co miesiąc pobierze ustaloną stałą kwotę. Ostatnia spłata będzie ratą wyrównawczą. Kwotę kredytu oraz wysokość stałej miesięcznej spłaty VeloBank ustali m.in. na podstawie faktur za gaz z ostatnich 12 miesięcy.

Na koniec trwania umowy darmowego kredytu Bank porówna wysokość zapłaconych faktur z pobranymi w trakcie okresu kredytowania stałymi spłatami i sprawdzi, czy pojawiła się różnica w postaci nadpłaty lub niedopłaty. W przypadku osób, które będą chciały skorzystać z kredytu w kolejnym roku, ewentualna różnica może zostać uwzględniona w umowie na kolejny okres. To jednak będzie zależało od dostępności i warunków kredytu w kolejnym roku, a także od zdolności kredytowej klienta.

Czytaj także: UE: jest porozumienie w sprawie limitu ceny gazu

Kto będzie mógł skorzystać?

Z usługi VeloKomfort mogą skorzystać pełnoletnie osoby fizyczne, mieszkające w Polsce i będące klientem PGNiG Obrót Detaliczny od co najmniej roku oraz posiadające rachunek osobisty w VeloBanku. Oferta jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej.

Całkowita kwota darmowego kredytu VeloKomfort może wynieść maksymalnie 6500 zł. Przyznanie finansowania jest uzależnione m.in. od weryfikacji zdolności kredytowej klienta i wyrażenia  przez niego niezbędnych zgód na przetwarzanie danych. Chętni do skorzystania z oferty VeloKomfort nie będą mogli mieć również zaległości w płatnościach za faktury za gaz i powinny posiadać zawartą wyłącznie jedną umowę na dostawę gazu z PGNiG Obrót Detaliczny.

Darmowy kredyt VeloKomfort:

 • oprocentowanie kredytu – 0%,
 • prowizja za udzielenie kredytu – 0 zł,
 • dodatkowe koszty związane z kredytem – 0 zł,
 • okres kredytowania – 12 miesięcy,
 • RRSO – 0%,
 • maksymalna całkowita kwota kredytu – 6500 zł.

Warunki skorzystania z oferty:

 • jest skierowana do klientów PGNiG Obrót Detaliczny (od co najmniej 12 miesięcy),
 • brak zaległości w płatności faktur PGNiG Obrót Detaliczny,
 • posiadanie tylko jednej umowy z PGNiG Obrót Detaliczny na dostawę gazu niezwiązanej z działalnością gospodarczą ani zawodową,
 • dla osób fizycznych, mających ukończone 18 lat i pełną zdolność do czynności prawnych
 • zamieszkanie w Polsce,
 • posiadanie lub zawarcie umowy rachunku osobistego w VeloBanku oraz umowy o kanały zdalne (bankowość internetowa lub mobilna),
 • pozytywna weryfikacja zdolności kredytowej klienta przez Bank,
 • wyrażenie niezbędnych zgód – na pozyskanie przez bank od PGNiG Obrót Detaliczny i przekazanie przez PGNiG Obrót Detaliczny bankowi  danych niezbędnych do przygotowania oferty i realizacji płatności do PGNiG Obrót Detaliczny w trakcie trwania umowy kredytu, w tym danych o wysokości faktur za gaz, oraz zwolnienie VeloBanku z tajemnicy bankowej względem PGNiG Obrót Detaliczny.

Link do oferty VeloKomfort: https://www.velobank.pl/klienci-indywidualni/kredyty/velokomfort.html

Źródło: VeloBank