Uwaga, nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF!

Uwaga, nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF!
Fot. stock.adobe.com/MOZCO Mat Szymański
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował w czwartek, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF wpisane zostały nowe podmioty: Olympus Holding, Save Capital Invest LTD i Grandis Capital Trade LTD.

W czwartek, 23 grudnia 2021 roku na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały nowe podmioty:

Olympus Holding (platforma inwestycyjna www.olympusholding.co)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Save Capital Invest LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii (działający za pośrednictwem platformy internetowej https://savecapitalinvest.com)

Grandis Capital Trade LTD z siedzibą w Wielkiej Brytanii (działający za pośrednictwem platformy internetowej https://grandiscapitaltrade.com)

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF