Uwaga na sądy – z życia wzięte!!!

Uwaga na sądy  – z życia wzięte!!!
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nagle otrzymujesz telefon z banku, który prowadzi rachunek firmy, że na podstawie przepisów o zwalczaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu prania pieniędzy grozi firmie wypowiedzenie rachunku

#MaciejMałek: Skutki błędu Sądu mogą spowodować poważne trudności w prowadzeniu biznesu, zniszczyć Ci reputację, wprowadzić totalny zamęt w organizacji #Sąd

Prowadzisz biznes od wielu lat, jako jedyny 100% udziałowiec sp. z o.o. Posiadasz rachunek w jednym banku przez który przeprowadzasz wszelkie rozliczenia bezgotówkowo, odprowadzasz podatki, płacisz ZUS.

Ponad 2 lata temu podniosłeś kapitał zakładowy spółki na dowód czego posiadasz w wersji papierowej prawomocne postanowienie KRS o zmianie w wysokość kapitału.

Telefon z banku

Nagle otrzymujesz telefon z banku, który prowadzi rachunek firmy, że na podstawie przepisów o zwalczaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu prania pieniędzy grozi firmie wypowiedzenie rachunku.

Znasz te przepisy – robisz rachunek sumienia i stwierdzasz, że nic złego w tym zakresie nie spółka nie uczyniła.

Bank wypowiada umowę prowadzenia rachunku i wzywa Cię, jako jedynego udziałowca i prezesa zarządu, abyś w oddziale złożył oświadczenie, kto jest beneficjentem do rachunku i reprezentuje spółkę.

W końcu wiadomo o co chodzi

Składasz stosowne oświadczenie z przekonaniem, że bank cofnie wypowiedzenie.

Mija niemal miesiąc od tego momentu. Jesteś przekonany, że dopełniłeś wszystkich niezbędnych formalności, aby bank zmienił decyzję.

Chcesz zrobić transakcję kartową, kartą wydaną do rachunku firmowego i spotykasz się z odmową.

Zgłaszasz się do banku, aby ustalić co się dzieje. Już wiesz o co jesteś podejrzany.

Sprawdzasz drogą elektroniczną w KRS, że w jednej rubryce dokonano właściwej zmiany wysokości kapitału, a w innej rubryce, która nie była widoczna w otrzymanej wersji papierowej, nie dokonano  takiej zmiany.

Ten błąd spowodował, że stałeś się 200% udziałowcem spółki, co wzbudziło również podejrzenie organu kontrolnego tj. Krajowej Administracji Skarbowej.

Znalazłeś się w grupie firm i osób, objętych restrykcjami przepisów dot. przeciwdziałania  terroryzmowi i praniu pieniędzy.

Nie możesz działać jako firma bez czynnego rachunku, a możesz się spodziewać, że mogą wypowiedzieć i zablokować Ci również konto osobiste.

Trzeba czekać…

Składasz wniosek o sprostowanie oczywistej pomyłki Sądu. Mijają tygodnie i nic w sprawie się nie dzieje. Sąd pracuje swoim rytmem, nie masz możliwości przyspieszenia, załatwienia bardzo ważnej dla Ciebie sprawy.

Ktoś tam czeka, aż dokumenty z archiwum, /które jest w tym samym budynku/, aby dotarły do kogoś kto ma uprawnienie do sprostowania błędu, itd.

Jesteś zupełnie bezbronny i nic nie może  zrobić. Bank w majestacie prawa zastosował środki bezpieczeństwa finansowego wskazane w ustawie o przeciwdziałaniu prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

A zatem pamiętaj, aby dokonując jakiejkolwiek zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawdzać, czy „instytucja zaufania publicznego” rzeczywiście zasługuje na to zaufanie.

Błąd Sądu może być dla Ciebie drogą przez mękę. Skutki błędu mogą spowodować poważne trudności w prowadzeniu biznesu, zniszczyć Ci reputację, wprowadzić totalny zamęt w organizacji. Sprawdzaj Sądy!!!

To wierny zapis relacji kogoś, kogo opisana sytuacja dotknęła osobiście.

Źródło: alebank