Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego: w PKO BP polisa na życie bez wychodzenia z domu

Ubezpieczenie do kredytu hipotecznego: w PKO BP polisa na życie bez wychodzenia z domu
PKO Bank Polski - Logo (źródło: PKO BP S.A.)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia uruchomił zdalne podpisywanie dokumentów na platformie Autenti. Dzięki temu rozwiązaniu klienci PKO mogą zawierać umowy ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej całkowicie online.

– Współpraca Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego ze startupem Autenti otwiera nowe możliwości zdalnego oferowania ubezpieczeń dostępnych dotychczas w oddziałach. To jeden z istotnych elementów cyfryzacji ubezpieczeń w PKO Banku Polskim – mówi Karolina Scacciatelli-Wyszyńska, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń PKO Banku Polskiego.

Nowe rozwiązanie ułatwi klientom zawieranie umów ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego bez wychodzenia z domu.

– podkreśla Tomasz Mańko, członek zarządu PKO Ubezpieczenia.

Wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa

Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti. Na tej platformie – w kilku prostych krokach – podpisze umowę ubezpieczenia. Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru. Doradcy Bankowości Hipotecznej PKO zyskali możliwość przygotowania oferty ubezpieczenia na życie i jej sfinalizowania w ramach zdalnej obsługi klienta.

Wdrażanie filozofii paperless

– Doskonała współpraca zespołów projektowych Grupy PKO i Autenti, a także obustronne zaangażowanie w ideę cyfryzacji i wdrażanie filozofii paperless były czynnikami sukcesu naszego przedsięwzięcia. Udało nam się wspólnie wdrożyć bezpieczne i wygodne rozwiązanie, które zadowoli klientów i stworzy istotną przewagę konkurencyjną Grupy PKO – mówi Tomasz Plata, wiceprezes zarządu Autenti.

Czytaj także: Ikano Bank partnerem Autenti: umowa kredytowa bez wychodzenia z domu >>>

Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej – gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP