Twój e-PIT: liczba rocznych zeznań złożonych w systemie sięgnęła 5 mln

Twój e-PIT: liczba rocznych zeznań złożonych w systemie sięgnęła 5 mln
Tadeusz Kościński Fot. Ministerstwo Finansów
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Liczba rocznych zeznań PIT złożonych poprzez system Twój e-PIT sięgnęła 5 mln - w ub.r. zbliżona liczba pojawiła się na liczniku 30 kwietnia, poinformował minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Do 30 kwietnia podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, przypomniał resort.

Mamy już 5 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. W ubiegłym roku zbliżona ilość pojawiła się na naszym liczniku dopiero 30 kwietnia.

„W tym roku podatnicy jeszcze chętniej korzystają z e-usług Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się cały portal e-Urząd Skarbowy, do którego logowano się już 23,5 mln razy” – powiedział Kościński, cytowany w komunikacie.

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała ponad 23 mln zeznań rocznych

W 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała, na podstawie posiadanych przez siebie danych, ponad 23 mln zeznań rocznych za 2020 r.

„Nasza usługa zapewnia najszybszy, najprostszy i najbezpieczniejszy sposób złożenia PIT bez wychodzenia z domu. W Twój e-PIT udostępniliśmy zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Można też złożyć PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego. Najczęściej w usłudze składane są zeznania PIT-37, których zaakceptowano już blisko 4,6 mln. Warto też korzystać z e-usługi pozwalającej sprawdzić status zwrotu nadpłaty podatku z rozliczenia PIT” – – powiedziała szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Czytaj także: PIT: już ponad 80 proc. Polaków rozliczy się przez internet >>>

Podatnik może uzupełnić zeznanie przygotowane dla niego przez KAS i uwzględnić przysługujące mu odliczenia np. darowizny, w tym te związane z COVID-19, ulgę rehabilitacyjną, ulgę na internet, ulgę termomodernizacyjną, wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego (IKZE) czy odliczenie wydatków mieszkaniowych.

Czytaj także: PIT 2021: z jakich ulg i odliczeń można skorzystać, aby obniżyć podatek za 2020 rok?

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już:

4,6 mln deklaracji PIT-37,

189,7 tys. deklaracji PIT-28,

124,8 tys. deklaracji PIT-38,

59,1 tys.  deklaracji PIT-36,

42 tys. oświadczeń PIT-OP, podano w materiale.

Źródło: ISBnews