TUW PZUW wprowadza ubezpieczenie dla franczyzobiorców, najpierw w sieci Żabka

TUW PZUW wprowadza ubezpieczenie dla franczyzobiorców, najpierw w sieci Żabka
Fot. TUW PZUW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) wprowadza pierwsze na rynku ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców, podała spółka. W pierwszej kolejności może skorzystać z niego ponad 6 000 franczyzobiorców sieci sklepów Żabka.

„Odpowiadamy na potrzeby rynkowe i wspomagamy drobnych przedsiębiorców, którzy tworzą sieci franczyzowe. Ich bezpieczeństwo finansowe nabiera jeszcze większej wagi po trudnym okresie pandemii. Dlatego proponujemy polisę, która chroni przed biznesowym ryzykiem, np. niewypłacalności, jeśli sytuacja zmusi przedsiębiorców do zaprzestania działalności gospodarczej” – powiedział prezes TUW PZUW Rafał Kiliński, cytowany w komunikacie. 

Wkrótce współpraca z innymi sieciami franczyzowymi

Jak wskazano, TUW PZUW rozpoczyna realizację projektu od współpracy z Żabką, ale z myślą także o innych franczyzobiorcach. 

„Formuła ubezpieczeń wzajemnych pozwala na dużą elastyczność i dostosowanie oferty do oczekiwań ubezpieczonych. Współpraca z siecią Żabką i jej franczyzobiorcami jest modelowa. Z ich udziałem stworzyliśmy skrojony na miarę produkt, dopasowany do potrzeb franczyzobiorców. Opierając się na tych doświadczeniach, będziemy rozwijać ofertę, nawiązując współpracę z innymi sieciami franczyzowymi i tworząc odpowiadające im rozwiązania” – powiedział dyrektor Biura ubezpieczeń korporacyjnych TUW PZUW Sebastian Wiatr.

„Polisa na biznes”

„Polisa na biznes” zapewnia ochronę finansową w przypadku wystąpienia ujemnego salda w momencie zakończenia działalności. 

„Ubezpieczenie jest dostępne dla wszystkich franczyzobiorców Żabki, a dzięki skali naszego działania koszt ubezpieczenia jest bardzo atrakcyjny” – zaznaczył dyrektor zarządzający w firmie Żabka Polska Adam Manikowski.

Czytaj także: Wpłacaj gotówkę na konto przy okazji zakupów. Nowa usługa od Żabki, Mastercard i First Data >>>

TUW PZUW, będące częścią Grupy PZU, to największe w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych, które ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, odpowiedzialności cywilnej, zdrowotnych i komunikacyjnych. Działa na zasadzie non-profit. 

Żabka Polska jest właścicielem największej w Polsce sieci sklepów typu convenience liczącej ponad 7 400 placówek prowadzonych przez ponad 6 000 franczyzobiorców pod marką Żabka.

Źródło: ISBnews