Tomasz Trocki partnerem w kancelarii Dentons

Tomasz Trocki partnerem w kancelarii Dentons
Dr Tomasz Trocki, partner w kancelarii Dentons. Źródło: Dentons
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Dr Tomasz Trocki dołączył do grona partnerów Dentons. W swojej nowej roli będzie aktywnie wspierał Praktyki Restrukturyzacji i Prawa Upadłościowego oraz Bankowości i Finansów, w szczególności rozwijając relacje z kluczowymi klientami bankowymi – poinformowała Kancelaria.

#AnnaPaukszto: #TomaszTrocki dołącza do nas w momencie, w którym spodziewamy się wzrostu liczby projektów restrukturyzacyjnych #SektorFinansowy #RestrukturyzacjeFinansowe #PrawoUpadłościowe @Dentons

Kierując zespołem Restrukturyzacji Konsensualnych, dr Trocki będzie współtworzył wiodącą na rynku multidyscyplinarną praktykę restrukturyzacyjną, łączącą kompetencje w zakresie bankowości i finansów, konsensualnych (pozasądowych) oraz sądowych restrukturyzacji, postępowań upadłościowych oraz postępowań sądowych dla instytucji finansowych.

Ekspert pozasądowych restrukturyzacji finansowych

‒ Tomasz Trocki dołącza do nas w momencie, w którym spodziewamy się wzrostu liczby projektów restrukturyzacyjnych.

Jest on powszechnie postrzegany jako jeden z czołowych specjalistów w zakresie złożonych pozasądowych restrukturyzacji finansowych, obejmujących wiele kategorii wierzycieli oraz zobowiązań ‒ komentuje Anna Pukszto, partner stojąca na czele zespołów Restrukturyzacji i Prawa Upadłościowego oraz Postępowań Sądowych i Arbitrażu.

Czytaj także: Dentons doradzał BGK przy podpisaniu pierwszej w Polsce umowy finansowania PPP, realizowanej na szczeblu centralnym

‒ Wiedza i doświadczenie Tomasza Trockiego stanowią doskonałe uzupełnienie kompetencji już istniejących w Dentons, a jego dołączenie do zespołu jest kolejnym krokiem w realizacji naszej strategii.

Dotyczy to w szczególności połączenia i zintegrowania naszego doradztwa w zakresie finansów i restrukturyzacji ‒ dodaje Mateusz Toczyski, partner kierujący Zespołem Bankowości i Finansów.

Dwudziestoletnie doświadczenie

Tomasz Trocki jest doktorem nauk prawnych (Uniwersytet Warszawski, 2019); w 2020 ukończył program LEAD na Stanford Graduate School of Business.

Uzyskał dyplom LL.M. na King’s College (Londyn, 2006) i jest absolwentem Uniwersytetu Adama Mickiewicza (Poznań, 2001).

Otrzymał rekomendacje w rankingach Legal 500 oraz Chambers Europe (Band 3) dla praktyki w zakresie restrukturyzacji i niewypłacalności.

Na co dzień zajmuje się również obsługą finansowania aktywów, lewarowania finansowego, transakcji na instrumentach pochodnych, project finance, a także doradztwem w zakresie regulacyjnych aspektów usług bankowych.

Interdyscyplinarny zespół

W Dentons kwestiami związanymi z restrukturyzacją, niewypłacalnością i upadłością zajmuje się blisko trzydziestoosobowy interdyscyplinarny zespół prawniczek i prawników mających unikalne doświadczenie w obsłudze podmiotów z sektora finansowego.

Głębokie zrozumienie charakteru ich działalności oraz specyfiki rynków finansowych pozwala na skuteczne doradzanie klientom na każdym etapie restrukturyzacji pozasądowych i windykacji należności (w ramach postępowań sądowych, restrukturyzacyjnych i upadłościowych).

Źródło: Dentons