Tomasz Styczyński oficjalnie prezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego; jest zgoda KNF

Tomasz Styczyński oficjalnie prezesem zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego; jest zgoda KNF
Tomasz Styczyński. Źródło: BANK.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tomasz Styczyński ma zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie funkcji prezesa zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego.

KNF wyraziła 9 września br. zgodę na objęcie stanowiska prezesa zarządu Krakowskiego Banku Spółdzielczego przez Tomasza Styczyńskiego, który decyzją rady nadzorczej banku od roku pełnił te obowiązki, podał bank.

„KBS jest teraz w kluczowym okresie rozwoju, dokonujemy transformacji i optymalizacji procesów oraz produktów bankowych, dlatego cieszę się, że procedura powołania prezesa dobiegła końca. Mimo iż nie miałem żadnych wątpliwości co do takiego finału, przedłużające się oczekiwanie na pewno miało wpływ na postrzeganie banku przez rynek” – powiedział przewodniczący rady nadzorczej banku Piotr Skoczek, cytowany w komunikacie.

„Zatwierdzenie Tomasza Styczyńskiego to kolejne potwierdzenie, po osiągniętym rekordowym wyniku finansowym, prawidłowości działań i zmian zainicjowanych przez radę nadzorczą. Wypracowany przez siedem miesięcy zysk brutto na poziomie 50 mln zł jest najwyższy w 120-letniej historii banku, a prawdopodobnie uzyskaliśmy najwyższą dynamikę przyrostu zysku w całym sektorze bankowym. Było to możliwe dzięki naszym pracownikom oraz efektywnej pracy całego zarządu” – dodał Skoczek.

Doświadczenie zawodowe

Tomasz Styczyński w latach 2017-2021 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Banku Pekao. Od lipca 2017 do grudnia 2018 roku jako Wiceprezes Banku Pekao S.A. tworzył od podstaw, a następnie nadzorował Pion Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Karierę zawodową rozpoczął w 2001 roku w Pionie Bankowości Korporacyjnej Banku Handlowego w Warszawie S.A. Był Dyrektorem ds. Bankowości Przedsiębiorstw odpowiedzialnym za zarządzanie strukturą sprzedażową, Dyrektorem ds. Relacji z Klientami Departamentu Dużych Przedsiębiorstw, Dyrektorem Departamentu Rozwoju i Akwizycji Bankowości Przedsiębiorstw oraz Szefem Centrum Korporacyjnego. Pracował także w europejskich strukturach Citigroup jako Dyrektor w Programie Rozwoju Kadry Zarządzającej w Citibank N.A London. Był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Pekao Leasing, Rady Nadzorczej Pekao Faktoring, Rady Nadzorczej Pekao Investment Banking, Rady Nadzorczej Centralnego Domu Maklerskiego oraz Członkiem Rady Nadzorczej Spółki Globe Trade Centre. W latach 2017-2018 Przewodniczący Rady Związku Banków Polskich ds. Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorców, informuje Krakowski Bank Spółdzielczy na stronie internetowej.

Obecnie stoi na czele czteroosobowego zarządu w składzie: Irena Wiktor – pion finansowy, Mariusz Kumorek – pion sprzedaży oraz Sebastian Żbik – pion ryzyka.

Krakowski Bank Spółdzielczy jest największym niezrzeszonym bankiem spółdzielczym w Polsce.

Źródło: Krakowski Bank Spółdzielczy / KBS, ISBnews