Termomodernizacja budynków publicznych – nabór wniosków

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

dokument.02.250xNarodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej po raz czwarty przeprowadzi konkurs, w którym można składać wnioski starając się o dofinansowanie termomodernizacji budynków publicznych. Wnioski w konkursie można składać do 18 maja 2012 roku.

Wśród beneficjentów konkursu znalazły się jednostki samorządu terytorialnego, które aby otrzymać dofinansowanie muszą się zobowiązać do zapewnienia 10 proc. wkładu własnego. Dotacja bezzwrotna, którą można otrzymać w konkursie może wynieść maksymalnie 30 procent wartości przedsięwzięcia. Wartość 60 proc. beneficjent może otrzymać jako pożyczkę.

Ważne jest, że oprócz dotacji na docieplanie budynków w konkursie będze można otrzymać dofinansowanie na projekty służące zmniejszeniu zużycia energii elektrycznej oraz inicjatywy wykorzystujące odnawialne źródła energii.

W temacie termomodernizacji nie chodzi tylko o wymianę okien i ocieplenie dachu i ścian. Dotację można będzie uzyskać na wymianę pieca, instalacji w kotłowni, sieci centralnego ogrzewania, wymianę oświetlenia na energooszczędne.

Źródło: www.samorzad.lex.pl