Technologie: Karta z monitorem

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

bank.2013.05.foto.054.250xKarta płatnicza z elektronicznym wyświetlaczem umożliwia sprawdzenie stanu konta bankowego oraz może pełnić funkcję tokena do generowania haseł jednorazowych.

Marcin Złoch

Choć wielu to może dziwić, karty płatnicze wciąż się rozwijają… Jeszcze kilka lat temu każda była w yposażona tylko w pasek magnetyczny, a potem został do niej dodany chip, następnie chip zbliżeniowy. Dopiero od niedawna dodano klawiaturę i wyświetlacz. MasterCard po raz pierwszy wprowadził Display Card na rynek w 2010 r., we współpracy z tureckim bankiem TEB, aby zwiększyć atrakcyjność kart debetowych Maestro dla klientów.

Karta MasterCard Display, to karta debetowa, która dzięki wbudowanemu ekranowi oraz miniklawiaturze łączy wszystkie standardowe funkcje płatnicze z możliwością komunikowania się z bankiem. Na wyświetlaczu można przede wszystkim sprawdzić dostępne środki na koncie – to rozwiązanie, według zapewnień wydawców kart, odpowiada na potrzeby wszystkich, którzy dotąd obawiali się, że płacąc kartą, nie mają kontroli nad wydatkami.

– Rynek kart w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i cechuje go ogromna innowacyjność. MasterCard Display Debit PayPass jest na to najlepszym dowodem. To pierwsza karta w Polsce umożliwiająca zdalną komunikację z bankiem, a także realizację operacji bankowych – mówi Luiza Derek, Head of Issuer Marketing Oddziału Master- Card Europe w Polsce.

Karta MasterCard Display została wyposażona w technologię PayPass, która pozwala na przeprowadzanie płatności zbliżeniowych. Standardowo transakcje do kwoty 50 zł są zatwierdzane automatycznie, a większe zakupy będą wymagały potwierdzenia kodem PIN. Informacje o dostępnych środkach oraz komunikaty o najnowszych promocjach w banku aktualizowane są na karcie w momencie realizowania transakcji w terminalu lub bankomacie. Informacje wyświetlane na ekranie karty zabezpieczone są numerem PIN, dzięki temu nikt nieupoważniony nie będzie miał do nich dostępu. Karta może pełnić również funkcję bezpiecznego tokenu do generowania jednorazowych haseł. Produkt pod nazwą MasterCard Display już dwa lata temu był próbnie dystrybuowany w Singapurze. Począwszy od ubiegłego roku, nowe karty testują również klienci dwóch największych rumuńskich banków (Banca Comerciala Carpatica oraz Credit Europe Bank). MasterCard Display zagościł też na polskim rynku. Niedawno karta z wyświetlaczem trafiła do oferty Getin Banku.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI