TECHNOLOGIE – DELL EMC: Nowoczesny bank spółdzielczy w dobie transformacji cyfrowej

TECHNOLOGIE – DELL EMC: Nowoczesny bank spółdzielczy w dobie transformacji cyfrowej
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Technologie zmieniają wszystkie obszary handlu i usług. Branża bankowości i finansów już dziś należy do awangardy adaptacji nowoczesnych technologii i służy jako przykład transformacji cyfrowej. Specyfika tego rynku wymaga współpracy z najbardziej kompetentnymi partnerami IT, którzy są w stanie zidentyfikować potrzeby banków w dobie transformacji cyfrowej.

Wykorzystanie nowych technologii sprawia, że stare modele biznesowe odchodzą do lamusa, a w ich miejsce pojawiają się nowe rozwiązania. Technologia zmienia komunikację zewnętrzną i wewnętrzną przedsiębiorstw, procesy produkcji i tworzenia nowych usług, przeobraża też oczekiwania klientów. Jednak firmy nie powinny modernizować się za wszelką cenę i implementować wszelkich najnowszych rozwiązań dostępnych na rynku. To szczególnie ważne w bankowości, gdzie stałość jest jedną z wartości nadal cenionych przez klientów.

Bankowość i finanse już dziś są liderami w cyfrowej transformacji biznesu. Jedną z podstaw działalności branży są dane cyfrowe, w tym wiedza o klientach oraz analityka biznesowa. W tych obszarach bankowość w porównaniu z innymi branżami jest mocno zaawansowana. Nie oznacza to jednak, że transformacja cyfrowa już się dokonała. Otoczenie biznesowe nieustannie się zmienia. Pod wpływem technologii równocześnie przeobrażają się także dziedziny, które do tej pory nie miały nic wspólnego z nią. Wszystkie obszary usług dziś stają przed koniecznością analizowania danych na temat klientów, by lepiej dopasować ofertę do ich potrzeb. Ci ostatni oczekują, że będzie szybciej, wydajniej, prościej w obsłudze. Technologiczna zmiana umożliwia odkrywanie nowych informacji wśród już posiadanych danych lub nawet wskazanie nieodkrytych obszarów, które mają potencjał do generowania nowych źródeł przychodów. Pozycja banków jest tu zatem niezwykle uprzywilejowana – mają one dostęp do najbardziej wrażliwych informacji na temat finansów swoich klientów. Dysponowanie nimi to także niezwykła odpowiedzialność, która wymaga stosowania bezkompromisowych, najlepszych rozwiązań.

Dell EMC, część grupy Dell Technologies, intensywnie współpracuje z ponad 500 polskimi bankami spółdzielczymi skupionymi w Grupie BPS. Współpraca, która odbywa się z pośrednictwem spółki IT BPS, skupia się na innowacjach i wdrożeniach nowoczesnych rozwiązań wspierających działalność operacyjną. Dell EMC, wraz z partnerami, wdraża w bankach spółdzielczych zaawansowane rozwiązania, takie jak wirtualizacja, od serwerów po komputery stacjonarne (oparte na produktach i technologiach VMware, firmy z grupy Dell Technologies), infrastrukturę jako usługę (Infrastructure as a Service, SaaS), backup, infrastrukturę hiperkonwergentną, data center, analitykę biznesową opartą na tzw. big data, a także Storage as a Service, backup oraz na consultingu biznesowym. To jednak tylko wycinek tego, co Dell EMC może zaproponować.

Dell EMC to jedna z nielicznych firm IT, które są kompleksowym, kompetentnym partnerem klientów z branży bankowości i finansów w dobie cyfrowej transformacji. Oprócz wspomnianych rozwiązań, w portfolio grupy Dell Technologies znajduje się zarówno całościowa, nowoczesna platforma IT, jak i najwyższej klasy sprzęt dla użytkownika końcowego – od komputerów oraz jednych z najlepszych na świecie monitorów poprzez akcesoria, do urządzeń peryferyjnych. Warto dodać, że grupa oferuje także usługi finansowe, ułatwiające klientom korzystanie z oferty.

Tak szerokie portfolio umożliwia Dell EMC holistyczne podejście do wyzwań, przed jakimi stają klienci firmy. To właśnie potrzeba klienta jest dla nas punktem wyjściowym w dyskusji i to ona określa, jakie narzędzia zaproponujemy. Propozycji rozwiązania biznesowych problemów klientów nie ogranicza nasze portfolio. Dzięki temu mogą być oni pewni, że otrzymają unikalne, dostosowane do nich rozwiązanie. Uważamy, że tylko w takiej przestrzeni, opartej na dialogu i wzajemnym zrozumieniu IT i biznesu, powstają udane projekty

Banki dysponują jednymi z najbardziej wrażliwych i cennych danych, jakie istnieją. Utrzymanie zaufania klientów, oraz wysokiej jakości usług wymaga najlepszych partnerów IT, takich jak Dell EMC.