Technologie: Banki zarabiają na ryzyku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

10 kwietnia 2013 r. w Klubie Bankowca odbyła się druga edycja eksperckiej konfere ncji pt. "Ryzyko operacyjne - nowe wymagania, nowe rozwiązania, nowe wyzwa nia".

Organizatorami spotkania byli: Związek Banków Polskich oraz Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o., a patronat objął Narodowy Bank Polski i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Konferencję, która zgromadziła 130 słuchaczy z sektora finansowego i bankowego otworzyli: prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz oraz Sławomir W. Zawadzki prezes zarządu spółki Bazy i Systemy Bankowe.

Szef ZBP podkreślił rolę takich instytucji, jak BSB, BIK S.A., KIR S.A., BIG InfoMonitor oraz systemów ZORO i SWOZ z CPBiI w dostępie do wiarygodnych informacji o ich klientach, co ma bezpośredni wpływ na ograniczenie ryzyka operacyjnego. Prezes ZBP przypomniał, że tylko na rezerwy celowe związane z kredytami nieregularnymi zgromadzono około 30 mld zł i suma ta świadczy o skali kredytów udzielanych przez cały sektor bankowy.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI