Sztuczna inteligencja jako usługa

Sztuczna inteligencja jako usługa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
OVH, dostawca rozwiązań cloud, będzie jednym z pierwszych w Europie, który zaoferuje superkomputer NVIDIA DGX-1 z ośmioma akceleratorami Tesla V100 GPU, stworzony z myślą o uczeniu maszynowym (ang. machine learning) i mechanizmach skupionych wokół deep learning, jako infrastrukturę AI w modelu usługi. To umożliwi korzystanie użytkownikom z olbrzymiej mocy obliczeniowej superkomputera bez ponoszenia znacznych nakładów.

NVIDIA DGX-1 jest gotowym do użycia systemem o wydajności odpowiadającej w przybliżeniu 800 CPU i 96 razy szybszym niż serwery CPU. Został stworzony, aby wspierać zaawansowane projekty, takie jak proces głębokiego uczenia się maszynowego. Deep learning polega na analizie złożonych, wielopoziomowych sztucznych sieci neuronowych, dzięki którym potężne systemy komputerowe uczą się rozpoznawać obrazy, wzory i obiekty dzięki analizowaniu ogromnych zbiorów danych.

NVIDIA DGX-1 wyposażono w system zarządzania aplikacjami w kontenerach oraz w oprogramowanie zaprojektowane tak, aby przyspieszyć o 30% proces uczenia w porównaniu z inną technologią. To rozwiązanie dla wszystkich podmiotów, zainteresowanych testowaniem, wykorzystywaniem i rozwijaniem systemów łączących Big data ze sztuczną inteligencją.

Superkomputer może być wykorzystywany do uczenia sztucznych sieci neuronowych. Technologie te uczą się rozwiązywać problemy, korzystając z ogromnych ilości danych w bardzo krótkim czasie, naśladując tym samym ludzki proces gromadzenia wiedzy na podstawie zbieranych doświadczeń. Głębokie sieci neuronowe umożliwiają analizę zbiorów Big data w niezwykle krótkim czasie. Dane są organizowane w warstwy z wykorzystaniem złożonych parametrów do wykonywania operacji takich, jak na przykład identyfikacja obrazów. Duże zbiory danych (np. filmy wideo w serwisie YouTube) są dzielone na kategorie. Umożliwia to rozwijanie i tworzenie nowych aplikacji wykorzystujących nie tylko Big data, ale też właśnie mechanizmy deep learning czy uczenia maszynowego.

Marcin Złoch