Szefowa MFW: wychodzenie z kryzysu potrwa dłużej niż przewidywaliśmy

Szefowa MFW: wychodzenie z kryzysu potrwa dłużej niż przewidywaliśmy
Kristalina Georgieva, dyrektor zarządzająca MFW, fot. europarl-europa-eu
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Wychodzenie z kryzysu ekonomicznego wywołanego pandemią koronawirusa zajmie światowej gospodarce znacznie więcej czasu niż początkowo przewidywaliśmy - powiedziała w poniedziałek w wywiadzie dla agencji Reutera szefowa MFW Kristalina Georgiewa.
Międzynarodowy Fundusz Walutowy najprawdopodobniej skoryguje w dół swoją prognozę tegorocznego spadku światowego #PKB o 3 proc. #MFW

Międzynarodowy Fundusz Walutowy najprawdopodobniej skoryguje w dół swoją prognozę tegorocznego spadku światowego PKB o 3 proc.; w przyszłym roku spodziewa się zaś tylko częściowego ożywienia, zamiast pierwotnie oczekiwanego 5,8 proc. wzrostu – powiedziała Georgiewa.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Jak przypomina Reuters, w kwietniu MFW przewidywał, że wprowadzone z powodu pandemii koronawirusa ograniczenia doprowadzą świat do najgorszego załamania od czasu wielkiego kryzysu z lat 30. XX wieku, ale – jak przyznała Georgiewa – dane z całego świata okazują się gorsze niż wcześniejsze przewidywania. „Oznacza to oczywiście, że pełne wyjście z kryzysu zajmie nam o wiele więcej czasu” – oceniła nie podając konkretnej daty, kiedy miałoby to nastąpić.

Nowe prognozy dotyczące światowej gospodarki

MFW ma przedstawić w czerwcu nowe prognozy dotyczące światowej gospodarki.

Bądź na bieżąco z tematem koronawirusa – zapisz się na nasz newsletter >>>

Od czasu wybuchu obecnego kryzysu MFW przeznaczył ok. 21 mld USD na niskooprocentowane pożyczki dla 56 państw, a obecnie rozpatrywanych jest kolejnych 47 wniosków – podaje Reuters.

Źródło: PAP BIZNES