Szczepienia przeciw COVID-19 także w aptekach

Szczepienia przeciw COVID-19 także w aptekach
Fot. stock.adobe.com/Africa Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Sejm przyjął poprawkę do nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, zakładającą możliwość prowadzenia w aptekach szczepień ochronnych. Za nowelizacją wraz z przyjętymi poprawkami opowiedziało się 443 posłów, przeciw było dwóch, a sześciu wstrzymało się od głosu.

Poprawkę tę zgłoszono w trakcie prac nad przepisami, dot. zwiększenia limitu rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej i zapewnienia jednostkom samorządu terytorialnego dodatkowych środków finansowych (187 mln zł) na wypłatę wynagrodzenia dla nauczycieli, którzy mogliby prowadzić dodatkowe zajęcia wspomagające dla uczniów.

Czytaj także: Johnson & Johnson opóźnia wprowadzenie na unijny rynek szczepionki przeciw COVID-19 >>>

Poprawka, nowelizująca przepisy prawa farmaceutycznego zakłada, że „w  aptekach ogólnodostępnych, spełniających wymagania określone w przepisach […], mogą być przeprowadzane szczepienia ochronne zgodnie z przepisami z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi”.

Czytaj także: Wicepremier Gowin: liczymy na start akcji szczepień przeciwko COVID-19 w zakładach pracy w połowie maja >>>

Jak zapowiadał wcześniej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, szczepienia w aptekach mają rozpocząć się w maju. 

Źródło: ISBnews