Sygnały: kwiecień 2011

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2009.03.foto.25.a.150xZ BANKIEM... KONIE KRAŚĆ?

Statystyczny polski klient korzysta z usług tylko jednego banku - tak orzekło 47 proc. respondentów w badaniu Ernst & Young przeprowadzonym w 26 krajach świata. Kowalski posiada w banku średnio 2,6 produktu - czyli poniżej średniej europejskiej wynoszącej 2,9.

Aż 60 proc. badanych, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy zmienili bank lub planowali go zmienić, podaje cenę jako główną motywację. Więcej osób wrażliwych na cenę jest tylko na Węgrzech (72 proc.), na Zachodzie jest ich zdecydowanie mniej – tylko 15 proc. w Wielkiej Brytanii, 21 proc. w Holandii, 27 proc. we Francji. Prawie 3/4 Polaków wystawia swojemu bankowi 4 lub 5 w pięciostopniowej skali ocen. Wynik ten jest najwyższy w Europie i jednym z trzech najwyższych na świecie. Wyżej instytucje finansowe oceniają tylko Amerykanie (77 proc. zadowolonych klientów) i Kanadyjczycy (73 proc.).

DEPOZYTY BEZ BELKI

Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że w lipcu br. wejdą zmiany, które ukrócą bankom możliwość omijania 19-procentowego podatku Belki w ofercie depozytów. Lokaty z dzienną kapitalizacją stanowiły dotychczas atrakcyjną alternatywę dla osób, które wolą bezpieczne inwestycje i swobodę w zarządzaniu swoimi oszczędnościami.

PAKIETY ASSISTANCE

Expander przygotował dla TVN CNBC zestawienie pakietów assistance dołączanych do kart ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI