Sygnały: kwiecień 2010

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2009.09.foto.19.a.100xKOWALSKI NIE LUBI SIECI?

Z badania Deloitte wynika, że nie mamy zaufania do bankowości elektronicznej. Oddział jest dla ponad 70 proc. rodaków najważniejszym kanałem komunikacji z bankiem, mimo że ponad 80 proc. z nich skarży się na długie kolejki.

W oddziałach najczęściej zlecamy przelewy (27 proc.) oraz obracamy gotówką (64 proc.), rzadziej szukamy informacji (19 proc.). Obawiamy się bezpieczeństwa transakcji i nie mamy zaufania do informacji o ofercie banku na stronach www. Potrzebujemy rozmowy w okienku banku, aby dokonywać operacji, którą szybciej i taniej moglibyśmy zrealizować samodzielnie za pośrednictwem Internetu. Deloitte uważa, że banki muszą poprawić funkcjonalność systemów e-bankowości i przekonać klientów o ich bezpieczeństwie, jeśli chcą, by wykonywali samodzielnie najprostsze operacje.

 

BANK DLA WOLNYCH ZAWODÓW

Polbank wprowadził ofertę kredytów firmowych dla wolnych zawodów. Lista profesji zawiera 16 specjalizacji i są wśród nich m.in. księgowi, architekci, lekarze i adwokaci. Aby otrzymać kredyt firmowy do kwoty 60 tys. zł, zamiast dokumentów finansowych wystarczy oświadczenie o wysokości dochodów. Nie jest wymagany wyciąg z konta czy deklaracje podatkowe, nie są potrzebne zaświadczenia z ZUS i Urzędu Skarbowego. Bank akceptuje wszystkie formy księgowości, łącznie z ryczałtem ewidencjonowanym i kartą podatkową. Minimalny wymagany okres prowadzenia działalności przez specjalistów to tylko 1 rok. Maksymalna kwota kredytu niezabezpieczonego to 200 tys. zł, a z zabezpieczeniem nawet 2,4 mln zł. Uzupełnieniem oferty jest wachlarz produktów depozytowych. Dla klientów, którzy przeniosą rachunek bieżący do Polbanku i wskażą go jako swój główny, marża kredytów zostanie obniżona w stosunku do oferty standardowej.

 

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI