Sygnały: czerwiec 2012

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.06.foto.030.a.250xKSIEGOWA "NA JEDEN KLIK"

Przedsiebiorca nie musi juz sam przygotowywac przelewów i pilnowac terminów płatnosci - robia to za niego ksiegowa i bank. Usługa swiadczona przez Tax Care i Idea Bank to połaczenie klasycznej i wirtualnej ksiegowosci. E-ksiega przychodów i rozchodów zintegrowana z rachunkiem bankowym to innowacyjne narzedzie dla przedsiebiorców pozwalajace na biezaco kontrolowac fi nanse fi rmy.

Ksiegi rachunkowe przedsiebiorców prowadza ksiegowe, ale oni sami maja do nich dostep przez 24 godziny na dobe. Po wykupieniu abonamentu w Tax Care moga korzystac z róznych systemów wspomagajacych wystawianie i archiwizacje faktur, dokonywanie płatnosci, analize przychodów i rozchodów, jak tez usługi windykacyjne i kurierskie „na jedno klikniecie”.

WIBOR DAJE ZAROBIC

Open Finance radzi, jak przygotowac sie na ewentualna podwyzke stóp, aby nie byc uzaleznionym od arbitralnych decyzji banków? Rozwiazaniem sa lokaty, których oprocentowanie jest ustalane na podstawie rynkowych wskazników WIBOR i WIBID. Na najlepszych lokatach mozna zarobic powyzej 6 proc. w skali roku – to zysk podobny do tego, jaki banki oferuja na depozytach ze stała stawka. W razie zaciesnienia polityki monetarnej NBP zyski sa jeszcze wyzsze. Najwyzsze odsetki od takich lokat wypłaca obecnie FM Bank, który powieksza półroczny WIBOR o premie od 1,3 do 1,6 pkt proc. Wysokosc oprocentowania zmienia sie co kwartał kalendarzowy. Warto zauwazyc, ze premia na poziomie 1,2 pkt. proc. to np. wiecej niz cena, która GPW płaci inwestorom za swoje obligacje (1,17 proc. premii ponad WIBOR 6M).

FINANSE OSOBISTE W SIECI

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI