Sygnały: grudzień 2012

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2012.12.foto.034.250xLOGIN DO PRZELEWU

Trzy banki na cztery proponuja potwierdzanie dyspozycji wydawanych przez internet jednorazowymi kodami SMS. Zwykle jest to tylko jedna z kilku dostepnych metod autoryzacji - wynika z analizy Idea Expert. Podstawowymi zabezpieczeniami sa stały login i stałe lub maskowane hasło. Dodatkowym uwierzytelnieniem najczesciej jest jednorazowe hasło, wygenerowane na jeden z kilku proponowanych przez banki sposobów. Najbardziej popularne sa jednorazowe hasła SMS wysyłane na zarejestrowany przez klienta w banku numer telefonu komórkowego.

PAKIETY ASSISTANCE

Expander przygotował zestawienie pakietów assistance dołaczanych do kart kredytowych. Bank Millennium proponuje interwencje fachowca czy opieke nad mieniem po nagłym zdarzeniu, Kredyt Bank pomoc medyczna, prawna oraz wsparcie w podrózy, PKO BP gwarantuje wstep do saloników na lotniskach, zas mBank zaopiekuje sie dziecmi podczas naszego pobytu w szpitalu. Bank dostarczy nam paliwa, gdy go zabraknie, a nawet zaproponuje samochód zastepczy. Podobne bonusy sa coraz czesciej dołaczane do zwykłych kont osobistych.

POWRÓT „SKARBÓWKI”

W I półroczu 2013 r. NBP obnizy stopy procentowe prawdopodobnie az o ok. 1 pkt. proc., co zmniejszy oprocentowanie nawet najlepszych depozytów. Zdaniem ekspertów czesc oszczedzajacych przeniesie pieniadze do funduszy obligacji. Dłuzne papiery emitowane przez Skarb Panstwa cechuje wieksza elastycznosc, mozna je sprzedac wczesniej bez utraty odsetek i taniej zakupic… kolejne papiery. Obligacje 10-letnie maja zmienne oprocentowanie z roczna kapitalizacja. Cena sprzedazy jest niezmienna i zawsze wynosi 100 zł. W kolejnych latach zyski sa naliczane od wartosci powiekszonej o odsetki z poprzedniego okresu. Dziesiecioletnie „skarbówki” mozna nabyc w oddziałach PKO BP, przez internet i telefon.

BIEDRONKA POLUBI KARTY

...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI