„Świąteczny Stół Pajacyka”, czyli konsumenci i restauratorzy na rzecz programów żywnościowych PAH

„Świąteczny Stół Pajacyka”, czyli konsumenci i restauratorzy na rzecz programów żywnościowych PAH
Źródło: PAH / YT
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Już 3 grudnia, w piątek, odbędzie się „Świąteczny Stół Pajacyka”. Każdy może pomóc, przychodząc lub zamawiając posiłek w tym dniu z lokali gastronomicznych biorących udział w akcji. Właściciele restauracji, barów i kawiarni przekażą 10% dziennego obrotu na rzecz osób potrzebujących wsparcia żywnościowego, przypomina PAH.

W tym roku Świąteczny Stół Pajacyka obchodzi okrągłe, 20. urodziny, jest więc to szczególny dzień dla wszystkich zaangażowanych w udzielanie wsparcia żywnościowego w Polsce i na świecie.

Wystarczy zamówić posiłek

Poprzednia edycja akcji odbyła się wyłącznie „na wynos”, jednak w ten piątek 3 grudnia każdy może przyjść do lokalu i zamówić posiłek, tym samym stając się częścią łańcucha pomocy.

10% utargu z tego dnia zostanie przekazane na rzecz programów żywnościowych PAH

– To nie były łatwe 2 lata: ani dla gastronomii ani dla Świątecznego Stołu Pajacyka – mówi koordynator akcji z ramienia PAH, Tadeusz Szczepaniak.

– Tym bardziej zachwyca niezwykła solidarność właścicieli lokali, którzy po raz kolejny odpowiedzieli na nasz apel. Teraz czas na klientów, którzy swoimi zamówieniami wesprą pomoc dla osób potrzebujących! – dodaje.

Czytaj także: Świąteczny Stół Pajacyka: pomoc żywnościowa dla dzieci w Polsce i na świecie

10% utargu dla programów żywnościowych

Do tegorocznej odsłony akcji dołączyły aż 523 lokale gastronomiczne z całej Polski i 1 lokal z Luksemburga. Wśród nich są kawiarnie, bary, piekarnie, rodzinne restauracje, jak i duże sieci gastronomiczne. Udział biorą także, jak co roku, punkty Wild Bean Cafe przy stacjach BP.

10% utargu z tego dnia zostanie przekazane na rzecz programów żywnościowych PAH. Pozyskane w ramach akcji środki finansują program wsparcia dzieci „Pajacyk”. Dzięki „Pajacykowi” uczniowie mogą zjeść często jedyny pełnowartościowy i ciepły posiłek w ciągu dnia.

Z uwagi na znaczny wzrost liczy osób zagrożonych głodem na świecie – ponad 40 mln osób – wsparciem żywnościowym zostaną objęci także mieszkańcy krajów, w których PAH działa od lat.

Czytaj także: Polska Akcja Humanitarna szuka partnerów biznesowych

Mapa Świątecznego Stołu Pajacyka

W zeszłym roku, dzięki wielkiemu zaangażowaniu właścicieli lokali z całej Polski, zebrano ponad 103 tys. zł

Dzięki „Pajacykowi” uczniowie mogą zjeść często jedyny pełnowartościowy i ciepły posiłek w ciągu dnia

Pełną listę lokali biorących udział w akcji można znaleźć  na mapie Świątecznego Stołu Pajacyka:

https://www.pajacyk.pl/swiateczny-stol-pajacyka/

Źródło: Polska Akcja Humanitarna