Świąteczny assistance

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

W okresie świątecznym Polacy najczęściej potrzebowali pomocy na drodze. Jak wynika ze statystyk Europ Assistance Polska 82% wszystkich zgłoszeń dotyczyło właśnie assistance samochodowego, 11% osób potrzebowało pomocy medycznej, a 7% wsparcia w domu. Najczęściej Klienci zgłaszali problemy z silnikiem, rozładowanym akumulatorem i niesprawną elektryką czy przebita oponą.

W tym roku w okresie od 23 do 27 grudnia Polacy najczęściej potrzebowali pomocy na drodze. W te święta 22% osób zgłaszało problem uszkodzenia samochodu w związku
z wypadkiem lub kolizją, a 14% osób miało kłopoty z silnikiem. W 15% przypadków konieczne było usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, natomiast 12% skorzystało z pojazdu zastępczego. Najczęściej potrzebne było jednak holowanie auta (65% wszystkich spraw).

Pomoc nie tylko na drodze

Klienci firmy Europ Assistance Polska korzystali w święta nie tylko z pomocy na drodze. Podobnie jak w latach poprzednich skorzystali z assistance medycznego i domowego. Pomoc medyczna była potrzebna najczęściej w sytuacji nagłego zachorowania. Klienci najczęściej zgłaszali zwrot kosztów leczenia (86%)  i potrzebę konsultacji z lekarzem (13%).
Ponadto chętnie korzystali również z usług specjalistów w zakresie pomocy domowej. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły awarii urządzeń domowych (40%), zalania (35%), czy zwarcia instalacji elektrycznej (10%).

Polskie święta

Jak pokazują statystyki Europ Assistance. Polacy tegoroczne święta spędzili w głównej mierze w kraju. Zgłoszenia z zagranicy dotyczyły jedynie 6% spraw. Polacy w trakcie świąt najczęściej podróżowali do Niemiec (26%), Australii (9%) i Anglii (7%). Zgłoszenia z bardziej egzotycznych zakątków świata takich jak np. Wietnam, Japonia, Zimbabwe, czy Tajlandia pojawiały się  sporadycznie.

Źródło: Grupa Europ Assistance