Strefa VIP: Bankowe kontry i rekontry

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

eds.2009.1(8).foto.83.a.200xW pierwszą niedzielę wiosny, w Klubie Bankowca w Warszawie, rozegrano VIII Turniej Par w Brydżu Sportowym o Puchar Związku Banków Polskich.

Licytacje i rozgrywki od samego początku były bardzo emocjonujące. Po trwającej kilka godzin sportowej batalii i rozegraniu kilkunastu „stolików” uczestnicy zostali zaproszeni na zasłużony lunch. Długo nie mogli ochłonąć i długo jeszcze przewij ały się słowa: szlemik, jeden pik, trzy karo, dwa bez atu, kontra czy rekontra…

Po lunchu kilkunastominutowe, gorączkowe oczekiwanie, a potem już tylko ofi cjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Ceremonię poprowadziła Jolanta Kaczmarek, kierownik Klubu Bankowca. Wspólnie z Pawłem Pniewskim, doradcą prezesa Związku Banków Polskich, podziękowała uczestnikom za sportową rywalizację oraz sędziemu Maciejowi Czajkowskiemu za zaangażowanie i wsparcie promocyjne. Następnie Paweł Pniewski ogłosił wyniki turnieju, wręczył też jego uczestnikom trofea oraz pamiątkowe upominki od Związku Banków Polskich.

Przedstawiciel sponsora produktowego, fi rmy Scabal specjalizującej się w szyciu garderoby męskiej na miarę, wręczył zwycięzcom vouchery na koszule i krawaty.

Najlepszymi z najlepszych w VIII Turnieju Par w Brydżu Sportowym o Puchar ZBP okazali się przedstawiciele Lukas Banku – Anna Sarniak i Marek Redczak. Pierwsze miejsce zdobyli dzięki średniej 63,3 proc. Na podium wskoczyli także: Arkadiusz Szymiel i Zbigniew Niedziałkowski z Narodowego Banku Polskiego i Banku Ochrony Środowiska SA (średnia 61,22 proc. dała im drugie miejsce) oraz Janusz Radecki i Jerzy Kniga-Leosz z TU Polisa (zajęli trzecie miejsce ze średnią 58,65 proc.).

KALENDARZ IMPREZ AKADEMII SPORTU W 2009 R.

  • 5 kwietnia – VI Ogólnopolskie Turniej Szachowy o Puchar Związku Banków Polskich
  • 10 maja – III Ogólnopolski Turniej Golfowy Związku Banków Polskich Golf Cup
  • 6-7 czerwca – III Tenisowe Mistrzowska Polski w Grach Podwójnych o Puchar Związku Banków Polskich
  • 26-28 czerwca -I Ogólnopolskie Zawody Sportów Ekstremalnych ” Żywioły” o Puchar Związku Banków Polskich – Team building Mazury Trophy & Sky Challenge
  • 18-20 września – VII Regaty Żeglarskie o Puchar Związku Banków Polskich
  • od września do grudnia – Piłkarska Liga Mistrzów Związku Banków Polskich.

Więcej: www.klubbankowca.com.pl/Akademia Sportu

Nagrodę specjalną dla najlepszej zawodniczki turnieju odebrała Anna Sarniak.

Tegoroczny turniej brydżowy zgromadził rekordową liczbę 26 par, te 52 osoby reprezentowały 23 banki i instytucje finansowe. Kolejny turniej za rok.