Stopy procentowe: za podwyżką w listopadzie głosowali wszyscy członkowie RPP

Stopy procentowe: za podwyżką w listopadzie głosowali wszyscy członkowie RPP
Fot. stock.adobe.com/andranik123
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Podczas listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) za wnioskiem o podwyżkę stóp procentowych opowiedzieli się wszyscy członkowie RPP, podano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG).

„Uchwała Nr 11/2021 Rady Polityki Pieniężnej z dnia 3 listopada 2021 r., w sprawie stopy referencyjnej, oprocentowania kredytów refinansowych, oprocentowania lokaty terminowej oraz stopy redyskontowej i stopy dyskontowej weksli w Narodowym Banku Polskim.

Czytaj także: Stopy procentowe w Polsce wzrosną w bezprecedensowo szybkim tempie, a wraz z nimi raty kredytów; raport Banku Pekao >>>

ZA przyjęciem uchwały głosowali:

– A. Glapiński

– G.M. Ancyparowicz

– E. Gatnar

– Ł.J. Hardt

– C. Kochalski

– J.J. Kropiwnicki

– E.M. Łon

– R. Sura

– K. Zubelewicz

– J. Żyżyński

PRZECIW przyjęciu uchwały nikt nie głosował” – czytamy w „Monitorze”.

RPP podwyższyła stopy procentowe po raz pierwszy w październiku 2021 r., w tym stopę referencyjną do 0,5% z 0,1%. W listopadzie podwyższyła stopę referencyjną do 1,25%, w grudniu – do 1,75%, zaś w styczniu 2022 r. – do 2,25%.

Prezes NBP decyduje o udziale członków RPP w konferencjach

Wszyscy członkowie RPP poparli uchwałę, wg której prezes NBP decyduje o udziale członków RPP w konferencjach i zagranicznych wyjazdach członków Rady – podano także w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

RPP w listopadzie 2021 roku zmieniła regulamin pracy RPP.

Źródło: ISBnews, PAP BIZNES