Sprzedaż kredytów na wspólnej platformie informatycznej BPS już od lata tego roku?

Sprzedaż kredytów na wspólnej platformie informatycznej BPS już od lata tego roku?
Jolanta Orełko
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jolanta Orełko z firmy Pivotal Polska mówiła podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej o wdrażanych w Grupie BPS rozwiązaniach informatycznych, które pozwolą na sprzedaż kredytów na wspólnej platformie już od lata tego roku.

#JolantaOrełko: Banki spółdzielcze mogą wdrażać rozwiązania technologiczne jednocześnie razem i osobno ForumTechnologiiBS

Jak mówi Jolanta Orełko z firmy Pivotal Polska trwają w Grupie BPS prace nad wspólnymi rozwiązaniami informatycznymi dla banków spółdzielczych.

Pivotal razem z CRUZ ( Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych) z Grupy BPS wraz z pięcioma bankami z grupy oraz bankiem zrzeszającym opracowuje wielobankowy system, który pozwala zachować samodzielność poszczególnych banków, ale jednocześnie oznacza wspólne działanie.

Jolanta Orełko zauważa, że system pozwala poszczególnym bankom korzystać  z  przygotowanego zestawu wspólnych  funkcjonalności, i jednocześnie  daje możliwość pracowania na swoich własnych bazach klientów.

Projekt jest tuż przed uruchomieniem produkcyjnym części funkcjonalności systemu.

Początkowo system będzie wspierał sprzedaż kredytów.

Z czasem kolejne funkcjonalności będą do systemu dokładane.  Przedstawicielka firmy  Pivotal Polska uważa, że system powinien zacząć działać już w lecie tego roku.