Spółka genXone, realizująca testy koronawirusa, zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia 2020 r.

Spółka genXone, realizująca testy koronawirusa, zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia 2020 r.
Fot. stock.adobe.com / iQoncept
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
genXone to innowacyjna spółka działająca w branży biotechnologicznej, specjalizująca się w sekwencjonowaniu kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego, jednej z gałęzi Next-Generation Sequencing (NGS) ‒ informuje w opublikowanym komunikacie Spółka.

#MichałKaszuba: Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies ‒ twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie #Giełda #Debiut #Akcje #NewConnect @genXone_SA @GPW_WSExchange

Zgodnie z uchwałą Zarządu Giełdy do obrotu trafi 3 mln 295 tysięcy akcji czterech serii.

Wartość nominalna każdej akcji to jeden złoty.

Do wejścia na rynek kapitałowy spółka przygotowywała się intensywnie od kilku miesięcy. 

Spółka realizuje testy identyfikujące koronawirusa

– Wchodzimy na rynek kapitałowy, gdyż jest to naturalny krok rozwoju dla naszego biznesu. Mamy już solidnie zbudowaną strukturę firmy i aktywności, które systematycznie budują nasze przychody. Mamy też atuty, które docenią inwestorzy. Jesteśmy jedną z nielicznych firm na świecie, która posiada akredytację Oxford Nanopore Technologies (ONT) ‒ twórcy technologii sekwencjonowania nanoporowego oraz licencję umożliwiającą jej komercyjne wykorzystanie.

Od marca nasz zespół Laboratorium Diagnostyki Molekularnej realizuje testy identyfikujące koronawirusa SARS-CoV-2. Wykonaliśmy już prawie 30 tysięcy takich badań. Mamy stabilną sytuację finansową, dzięki czemu mogliśmy zainwestować w prorozwojowy sektor badań diagnostycznych – mówi dr Michał Kaszuba, prezes Zarządu genXone.

Czytaj także: Na GPW odnotowano 5 IPO, w Europie – 28 w I poł. 2020 r.

Działalność badawcza i dystrybucja

Strategia Spółki zakłada aktywność w kilku ściśle powiązanych ze sobą obszarach. Rozbudowywany będzie system kanałów dystrybucji, rozszerzana oferta sklepu internetowego oferującego badania diagnostyczne.

Równolegle negocjowane są warunki współpracy z partnerami biznesowymi. genXone chce umocnić swoją pozycję na rynku badań diagnostycznych, jednocześnie liczy na zwiększenie popularności i dostępności badan molekularnych.

Zespół specjalistów z działu Badań i Rozwoju genXone  przygotowuje się do wznowienia prac w ramach projektu Nanobiome, którego celem jest szczegółowe poznanie ludzkiego mikrobiomu jelitowego.

Czytaj także: GPW: 43,5 mln zł zysku netto w II kw., wyniki lepsze niż rok temu, ale poniżej konsensusu

Ten projekt daje spółce ogromne możliwości dalszego rozwoju ze względu na zastosowanie wyników badań w szeroko rozumianej profilaktyce zdrowotnej. Równolegle trwa przygotowanie zaplecza technicznego i operacyjnego pod budowę baz genomowych i metagenomowych. Ale to nie jedyne plany spółki.

‒ Nasz zespół badawczy realizuje również projekt, który może pomóc w walce z pandemią. W jego ramach poznajemy genom koronawirusa SARS-CoV-2 wykorzystując do tego sekwencjonowanie nanoporowe.

Dzięki temu dowiadujemy się, jakie  pochodzenie ewolucyjne i geograficzne mają koronawirusy wykrywane w naszym laboratorium molekularnym. Może być to podstawą do śledzenia pandemii i jej przeciwdziałaniu. Poznaliśmy już 17 genomów koronawirusa, a w kolejce czekają kolejne – podkreślaprezes Michał Kaszuba.

Czytaj także: Inwestorzy indywidualni szturmują giełdę

Źródło: genXone SA