Spółka fanów gier oraz pasjonatów nauki i science-fiction wchodzi na NewConnect

Spółka fanów gier oraz pasjonatów nauki i science-fiction wchodzi na NewConnect
Źródło: Pyramid Games
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pyramid Games nie spoczywa na laurach. Liczne premiery nowych gier, rozbudowa istniejących, prace nad innowacyjnym systemem, który umożliwi użytkownikom wspólną grę online, a także nadchodzący debiut na NewConnect to ostatnie nowości ‒ informuje Spółka.

#KrzysztofKostowski: Prezes #JacekWyszyński przez wiele lat pracował bez wynagrodzenia, inwestował własne pieniądze, a jego zapał i zaangażowanie nie maleje #NoweTechnolgie #GryKomputerowe @PyramidLab

Pyramid Games to lubelskie studio założone w 2010 roku. Tworzą je pasjonaci nauki i science fiction, a jednocześnie specjaliści z zakresu tworzenia gier komputerowych. Spółka należy do grupy PlayWay i ma na swoim koncie sporo sukcesów.

Nie zamierza jednak poprzestać na dotychczasowych dokonaniach. W ostatnich miesiącach Spółka rozbudowała struktury organizacyjne, znacznie rozszerzyła dział gier mobilnych i planuje zafundować graczom prawdziwą rewolucję.

‒ Zespół Pyramid Games budowaliśmy od 2010 roku, razem rozwijamy tę firmę jako nasze wymarzone miejsce pracy, gdzie możemy realizować swoje pasje. Spółka stawia w swojej strategii na dywersyfikację tworzonych projektów: od gier mobilnych, przez gry symulacyjne, strategiczne, po gry wysokobudżetowe i realizacje autorskich technologii oraz zleceń.

W przypadku gier PC stawiamy na model Early Access, który prawidłowo prowadzony umożliwia długotrwałą sprzedaż i rozwój gry wspólnie ze społecznością graczy. Jest to nowy model biznesowy: „Game Development as a Service”, dzięki któremu gracze śledzą każdą kolejną aktualizację gry niczym serial TV ‒ wyjaśnia Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Premiery 2020

2020 rok przyniesie szereg nowych premier od Pyramid Games. Portfolio gier jest bardzo zróżnicowane, dzięki czemu produkcje znajdują zainteresowanie wśród wielu odbiorców. Jako pierwsza ruszy pełna wersja Rover Mechanic Simulator (której wczesny dostęp uzyskał 95% pozytywnych recenzji na platformie Steam), w następnej kolejności pojawi się Dinosaur Fossil Hunter, której kampania kickstarterowa odniosła ogromny sukces.

Wisienką na tym torcie jest, Occupy Mars: The Game, które również uplasowało się bardzo wysoko na Top Wishliście graczy Steam.

Równocześnie studio pracuje nad ukończeniem gier realizowanych na zlecenie ‒ Castle Flipper, Farming Life i Zoo Keeper.

W najbliższym czasie Pyramid Games opublikuje również darmowe Prologi gier, które wprowadzą graczy w świat, jaki będą mogli zgłębić w pełnych wersjach. Co ciekawe, projekt Occupy Mars: Prologue także znajduje się na globalnej Top Wishliście Steam (co jest nietypowe dla Prologów).

Czytaj także: Karta Mastercard dla fanów kultowej gry League of Legends w Getin Banku

W planach debiut na NewConnect

Kolejnym dużym krokiem zaplanowanym na ten rok jest niewątpliwie debiut Pyramid Games na NewConnect.

Najprawdopodobniej Spółka wkroczy na mały parkiet jeszcze podczas tegorocznych wakacji, już złożyła przedmiotowy wniosek na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Środowisko inwestorów jest poruszone planami Spółki, do biura spływa wiele zapytań o możliwość nabycia akcji bądź o kolejne emisje akcji. Emisje zakończyły się jednak na początku bieżącego roku pozyskaniem 3 mln złotych i w najbliższym czasie nie są planowane kolejne.

Ze względu na ogromne zainteresowanie akcjami Spółki, Prezes Pyramid Games zgodził się na zawarcie transakcji sprzedaży niewielkiej części akcji z własnego portfela. Wartość transakcji wyniosła 0,7 mln zł. Przedmiotem transakcji było 14.000 akcji Spółki stanowiących 1,14% udziału w kapitale zakładowym i głosach na WZ Spółki. Jednostkowa cena sprzedaży wynosiła 50,00 zł za akcję, przy tej cenie wycena Spółki wynosi ok. 61,5 mln zł.

Amerykański model drogi na szczyt

Co do dalszych sukcesów Pyramid Games nie ma również wątpliwości prezes PlayWay S.A., Krzysztof Kostowski:

‒ Zawsze wierzyłem w sukces Pyramid Games, studio zdążyło już udowodnić, że potrafi dostarczać gry wysokiej jakości. Prezes Jacek Wyszyński przez wiele lat pracował bez wynagrodzenia, inwestował własne pieniądze, a jego zapał i zaangażowanie nie maleje.

Cieszę się, że jego pracę docenili inwestorzy. Jestem spokojny o dalsze funkcjonowanie Pyramid Games, nie planuję pozbywać się akcji, a decyzję Jacka w pełni szanuję i popieram ‒  podkreśla.

Dzięki dotacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Pyramid Games planuje również rozpoczęcie prac nad innowacyjnym systemem OpenCoOp pozwalającym na wdrożenie trybu kooperacji online do gier symulacyjnych takich jak Occupy Mars: The Game i innych gier spółki, a także pozwalającego na świadczenie usług dodania do gier trybu multiplayer dla innych firm z branży.

‒ Dodanie trybu online wydłuża rynkowy „czas życia” gry komputerowej, a także pozwala na osiągnięcie „efektu viralowego” produkcji. Gracze zapraszają do gry swoich znajomych co znacznie zwiększa potencjał sprzedażowy tytułu.

Dobrym przykładem jest tutaj gra Green Hell innego polskiego studia, która podwoiła ilość sprzedanych egzemplarzy zaledwie w ciągu tygodnia od wprowadzenia do gry trybu kooperacji ‒ tłumaczy Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games.

Czytaj także: Pandemia nie zatrzymuje pracy polskich firm na rynku gier komputerowych

Nowości 2021

W 2021 roku spółka również nie zwolni tempa – studio ma w planach m.in. prace nad portami konsolowymi tegorocznych premier oraz dalszy rozwój monetyzacji gier mobilnych: m.in. Car Mechanic Simulator 2021 Auctions oraz Occupy Mars Mobile.

Światło dzienne ujrzy też kilka nowych projektów PC ‒ Soviet Space Engineers – gra, która również uplasowała się wysoko na globalnej Top Wishlist Steam.

Liczba Outstanding Wishlist wszystkich gier, które znajdują się obecnie na koncie Steam producenta przekroczyła już 250 tys. szt.


Pyramid Games S.A to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Lublinie.

Pyramid Games wchodzi w skład grupy kapitałowej PlayWay, gdzie PlayWay posiada 44,76% kapitału zakładowego i głosów na Walnym Zgromadzeniu.

Drugim największym akcjonariuszem jest Prezes Jacek Wyszyński, który posiada 21,24% udziału w kapitale zakładowym i w głosach Walnego Zgromadzenia.

Źródło: Pyramid Games