Społeczność młodych liderów rynku kapitałowego

Społeczność młodych liderów rynku kapitałowego
Fot. ALRK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fundacja im. Lesława A. Pagi wspiera rozwój aktywnych, młodych osób pasjonujących się światem gospodarki, biznesu, ekonomii, innowacji, ochrony zdrowia i energetyki.

#MartaPłowiec: Uczestnicy stają przed wyzwaniem ekstremalnie intensywnej pracy na case-ach w bardzo krótkim przedziale czasowym. Mogą też zorientować się w specyfice pracy w danym obszarze i ukierunkować swoją ścieżkę kariery #EdukacjaEkonomiczna #ALRK @fundacjapagi

Do 30 kwietnia jest prowadzona rekrutacja do XV edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, gdzie uczestnicy mają możliwość czerpania wiedzy i doświadczenia od przedstawicieli polskiej gospodarki i liderów biznesu.

Szansa na rozwój i zaangażowanie

Akademia Liderów Rynku Kapitałowego to program dla studentów i absolwentów uczelni wyższych w Polsce i zagranicą, którzy są zainteresowani rynkiem finansowym oraz specyfiką gospodarki polskiej i globalnej.

Portal aleBank.pl jest patronem medialnym ALRK.

Celem Akademii jest budowanie społeczności młodych profesjonalistów – dynamicznej, kreatywnej i skutecznej w działaniu przyszłej elity świata finansów. Od 14 lat program odbywa się w formie dwutygodniowej szkoły, podczas której uczestnicy biorą udział w intensywnych szkoleniach i warsztatach z zakresu m.in. private equity, wyceny inwestycji, bankowości inwestycyjnej, konsultingu, sztuki podejmowania decyzji biznesowych oraz prawnych aspektów biznesu.

Rekrutacja do programu składa się z dwóch etapów. Spośród aplikacji wybierani są kandydaci, którzy oprócz wiedzy i doświadczenia w finansach, zawsze wykazują się zaangażowaniem m.in. w działalność społeczną, rozwijają swoje zainteresowania, biorą udział w innych projektach, konferencjach i szkoleniach.

Marta Płowiec, członkini Zarządu Fundacji oraz koordynatorka programu podkreśla stronę  merytoryczną Akademii:

‒ Program ALRK ma unikalną wartość do Uczestników to 30 wyselekcjonowanych osób co roku otrzymuje darmowy, dwutygodniowy intensywny kurs  praktyczny, obejmujący pełne spektrum zagadnień rynku finansowego, od case-ów z obszaru private equity, venture capital, poprzez wycenę inwestycji, M&A i investement banking, aż do konsultingu i prawnych aspektów rynku.

Zajęcia prowadzą wysoko wykwalifikowani eksperci z firm partnerskich. Wszystkie case-y są przygotowywane specjalnie z myślą o Uczestnikach programu, ich poziom trudności jest dostosowany do wymogów rynkowych i ma na celu sprawdzenie umiejętności osób biorących udział w szkoleniach.

Dzięki tej formie w niecałe dwa tygodnie Uczestnicy stają przed wyzwaniem ekstremalnie intensywnej pracy na case-ach w bardzo krótkim przedziale czasowym. Mogą też zorientować się w specyfice pracy w danym obszarze i ukierunkować swoją ścieżkę kariery ‒ podkreśla Marta Płowiec.

Uczestnicy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku finansowego, ale mają możliwość poznać osoby o podobnych zainteresowaniach i wymieniać się swoimi doświadczeniami. Ważnym elementem programu są wieczorne spotkania typu leadership nieoficjalne i półformalne spotkania z najciekawszymi osobistościami polskiej gospodarki, liderami biznesu, a także z Alumnami programu.

Przynależność do społeczności

Uczestnicy programu dołączą również do społeczności prawie 5 000 Alumnów Fundacji. Koordynatorka programu dodaje jakie możliwości daje przystąpienie do grona alumnów:

‒ Wśród Alumnów znajdują się specjaliści związani nie tylko z finansami, ale także między innymi z ochroną zdrowia, energetyką, innowacjami, technologią. Po 17 latach społeczność bogata jest w osoby zajmujące wysokie stanowiska w firmach na całym świecie.

Jest to unikatowa społeczność, która daje dostęp do bliskiego kontaktu z ludźmi,  z którymi na co dzień nie sposób byłoby się skontaktować – daje bardzo duże możliwości mentoringowe. Jesteśmy hubem dla tych, którzy poprzez swoje działania chcą mieć wpływ na przyszłość naszego kraju. To jest główny powód, dla którego warto rozważyć aplikowanie do programu – dołączając do Akademii rozpoczyna się wielką przygodę, która będzie trwać całe życie ‒ wylicza Marta Płowiec.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter>> (otwiera się na nowej zakładce)”> >>>

Wśród alumnów programu ALRK są m.in. Justyna Orłowska, Pełnomocnik Premiera ds. GovTech KPRM, Przemysław Gerschmann, autor książki „Śladami Warrena Buffetta”, założyciel i bloger w Equity Magazine czy Karol Górnowicz, CEO, Prezes Zarządu Skriware.

Justyna Orłowska określa społeczność programu jako łączenie różnych środowisk:  

‒ Moim celem zawsze było łączenie ze sobą różnych środowisk, szukanie okazji do ciągłego rozwoju i dokonywanie pozytywnych zmian w moim otoczeniu. Dlatego też, zawsze cenię sobie możliwość połączenia wszystkich trzech w jednym miejscu i wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce.
Bez wątpienia, sztuka łączenia dynamiczności i kreatywności z wymogami rygorystycznego otoczenia biznesowego jest i pozostanie jedną z najważniejszych umiejętności jakie można zdobyć, by być w stanie sprostać wyzwaniom dynamicznie rozwijającego się świata.

Niezależnie od rodzaju, miejsca i charakteru mojej aktywności, wiem że możliwość ciągłej wymiany doświadczeń w różnych środowiskach jest i pozostanie jej fundamentem ‒ ocenia Justyna Orłowska.

Damian Polok, Vice President, Silicon Valley Bank Germany, Curator Frankfurt of Global Shapers Community oraz Alumn programu podkreśla wartość zaangażowania i społeczności Fundacji: 

Dzięki „Akademii poznałem wielu niesamowitych ludzi, którzy na wielu płaszczyznach poszerzyli moje horyzonty. Społeczność ta stanowi grono osób wzajemnie motywujących i wspierających się oraz wyznaczających sobie ponadprzeciętne cele.

Do dnia dzisiejszego spotykam Alumnów Akademii w zaskakujących miejscach świata, a niektóre z nawiązanych dotąd znajomości przeistoczyły się w trwałe przyjaźnie. Fundacja nie jest miejscem dla osób szukających dodatkowego wpisu w CV, natomiast jest domem dla ludzi wierzących w wyższe cele.

Jest ostoją dla osób, dla których nie tylko liczy się kariera osobista, ale również zaangażowanie w tutejsze życie społeczne. Dzięki Fundacji można budować mosty i mieć wpływ na rzeczywistość ludzi wokół siebie – i to od 15 lat! ‒ podkreśla Damian Polok.

Partnerami programu są: https://paga.org.pl/programy/akademia-liderow-rynku-kapitalowego-xv-edycja/partnerzy/

Więcej informacji o programie i rekrutacji: https://paga.org.pl/programy/akademia-liderow-rynku-kapitalowego-xv-edycja/

Fundacja im. Lesława A. Pagi prowadzi też inne projekty z zakresu biznesu, ekonomii, innowacji, ochrony zdrowia i energetyki, jak: Akademia Energii, Akademia Liderek Biznesu, Liderzy Ochrony Zdrowia, Seniorzy 4.0 oraz Young Innovators.

Źródło: aleBank.pl