Spisz się sam w Narodowym Spisie Powszechnym i wygraj Toyotę Yaris, GUS ogłasza loterię samochodową

Spisz się sam w Narodowym Spisie Powszechnym i wygraj Toyotę Yaris, GUS ogłasza loterię samochodową
Źródło: GUS
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 1 kwietnia można się spisać w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań metodą samospisu internetowego (CAWI). Żeby zachęcić do samospisania się obywateli ogłoszono uruchomienie Loterii, w której poza innymi nagrodami można w każdym województwie wygrać jeden z szesnastu samochodów marki Toyota YARIS.

Nagradzanie promowanych przez państwo działań i zachowań obywateli, nie jest nowością. Kilka lat temu zbieraliśmy i rejestrowaliśmy paragony z punktów sprzedaży i usług.

Wtedy „Narodową Loterię Paragonową” zorganizowało Ministerstwo Finansów. Rozpoczęła się 1 października 2015 r. a jej pierwsza edycja trwała 12 miesięcy. Wręczenie ostatnich nagród – Opla Astry i Opla Insignii – odbyło się w maju 2017 r.

Pierwszy krok do posiadania Toyoty YARIS – NG ‘20

Oczywiście należy dokonać samospisu internetowego. Tym razem taki sposób wypełnienia obowiązku wynikającego z ustawy jest obowiązkowy, a tylko uzupełniająco traktuje się spis wykonany metodą wywiadu telefonicznego (CATI) i wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Te dwa ostatnie nie pozwalają też wziąć udziału w Loterii. Po wypełnieniu formularza spisowego na stronie internetowej przygotowanej przez GUS system zapyta nas czy chcemy wziąć udział w Loterii.

Jeśli tak, to na podany adres mail otrzymamy uprawniający do tego kod. Taki mail należy zachować (jak podają organizatorzy Loterii w celu ew. weryfikacji).

Są też inne nagrody

Od 22 kwietnia można po podaniu swoich danych i otrzymanego kodu zarejestrować swój udział w Loterii. Warto się pospieszyć, bo choć główne wygrane (jeden samochód na województwo) będą losowane dopiero w losowaniu finałowym 14 lipca to w każdym z 6 wcześniejszych losowań można wygrać jedną z 80 kart przedpłaconych z kwotą 1000 zł i jedną ze 160 kart z kwotami po 500 zł.

Okres przyjmowania zgłoszeń do Loterii rozpoczął się 22 kwietnia a zakończy 7 lipca

Jest tu mały haczyk. Jeden uczestnik może wygrać w Loterii maksymalnie 1 Nagrodę Główną oraz maksymalnie 1 Nagrodę I Stopnia lub II Stopnia. Jednak startując w większej liczbie losowań, nasze szanse na wylosowanie nagrody I i II stopnia rosną.

Losowania są podzielone na województwa, czyli w każdym województwie losowanych jest za każdym razem 5 kart o wyższej wartości i 10 o niższej. Pierwsze losowanie odbędzie się już 7 maja.

Okres przyjmowania zgłoszeń do Loterii rozpoczął się 22 kwietnia a zakończy 7 lipca. Transmisje z kolejnych losowań będzie można oglądać online.

Podatek za wygraną zapłaci organizator loterii

Jeśli chodzi o nagrody główne to jest to łącznie 16 samochodów, po jednym dla uczestników z danego województwa. Po zgłoszeniu się do Loterii otrzymamy na podany adres mail potwierdzenie udziału, które należy zachować.

Co, jeśli wygram samochód, a zabraknie mi pieniędzy na zapłacenie podatku? O to nie trzeba się martwić, bo koszt podatku od nagród pokrywa organizator.

Zgodnie z Ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. – Dz.U. 2019, poz. 1775 z późn. zmianami) – spis potrwa do 30 września 2021 r.

Organizatorem „Loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021” jest firma Unique One – agencja marketingu zintegrowanego z Warszawy.

Jak poinformował GUS, według stanu na 17.05.2021 liczba spisanych w drodze samospisu osób przekroczyła już 6 mln. Natomiast liczba wygenerowanych kodów potwierdzających dokonanie samospisu do dokonania zgłoszeń do loterii wynosi ponad 1,5 mln.

Źródło: aleBank.pl