Śmierć królowej Elżbiety II: Bank Anglii ze względu na żałobę narodową przekłada termin posiedzenia

Śmierć królowej Elżbiety II: Bank Anglii ze względu na żałobę narodową przekłada termin posiedzenia
Fot. stock.adobe.com/lazyllama
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Bank Anglii (BoE) przełożył termin posiedzenia na 22 września z 15 września, z powodu żałoby narodowej po śmierci królowej Elżbiety II.

Publikacja niektórych danych ekonomicznych, która była przewidziana na piątek, również została przełożona. Krajowe Biuro Statystyczne podało, że dane, które mają zostać przedstawione w przyszłym tygodniu, zostaną opublikowane zgodnie z harmonogramem.

Prace parlamentarne w Wielkiej Brytanii zawieszone na 10 dni

Wszystkie prace parlamentarne w Wielkiej Brytanii zostaną zawieszone na 10 dni od śmierci Elżbiety II. Oznacza to, że wszelkie głosowania nad planem nowej premierki Wielkiej Brytanii Lizz Truss, dotyczącym wsparcia o wartości 40 mld funtów w celu obniżenia rachunków za energię dla firm, zostaną na ten czas zawieszone.

Recesja w brytyjskiej gospodarce?

Prezes Banku Anglii (BoE) Andrew Bailey powiedział w środę, że niewiele można zrobić, aby zapobiec wpadnięciu przez brytyjską gospodarkę w recesję.

Czytaj także: Najwyższa podwyżka stóp procentowych w Wielkiej Brytanii od 1995 roku >>>

Na ostatnim posiedzeniu Bank Anglii podniósł główną stopę procentową o 50 pb do 1,75 proc. To było szóste z rzędu posiedzenie, na którym BoE podnosi stopy procentowe. Podczas poprzednich posiedzeń BoE podniósł główną stopę procentową łącznie o 115 pb. 

Źródło: PAP BIZNES