Sławomir Obidziński powołany na prezesa Taurona Wydobycie

Sławomir Obidziński powołany na prezesa Taurona Wydobycie
Źródło: Tauron
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Taurona Wydobycie - spółki zależnej Taurona Polskiej Energii - powołała Sławomira Obidzińskiego na prezesa, podała spółka. Dotychczasowy prezes Zdzisław Filip złożył rezygnację.

Rada nadzorcza Taurona Wydobycie - spółki zależnej @TauronPE - powołała Sławomira Obidzińskiego na prezesa

„Jednocześnie na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych spółki powołano Jacka Pytla, pełniącego dotychczas w spółce stanowisko dyrektora zarządzającego ds. ekonomiczno-finansowych” – czytamy w komunikacie.

Skład zarządu Taurona Wydobycie

Zarząd Taurona Wydobycie będzie pracował w składzie:

– Sławomir Obidziński – prezes zarządu, dyrektor naczelny,

– Andrzej Okoń – wiceprezes zarządu, dyrektor ds. technicznych,

– Jacek Pytel – wiceprezes zarządu, dyrektor ds. ekonomiczno-finansowych, podano także.

Doświadczenie zawodowe

Sławomir Obidziński w latach 1988-1991 pracował na stanowisku inżynieryjno-technicznym w kopalni Czeczott w Woli. W latach 1992-2007 pracował w SGS Polska (oddział szwajcarskiego holdingu SGS), pełniąc kolejno funkcje kierownika biura, dyrektora regionalnego oraz dyrektora branży mineralnej. W latach 2007-2014 był prezesem Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej w Brzeszczach. Od lutego 2014 r. był wiceprezesem ds. produkcji we Wspólnym Przedsiębiorstwie Energetycznym (obecnie Węglokoks Energia), następnie w maju 2015 r. został jego prezesem. W czerwcu 2016 roku został prezesem zarządu Węglokoksu, którą to funkcję pełnił do maja 2019 roku.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Skonsolidowane przychody sięgnęły 18 121,75 mln zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews