SkyCash Poland: crowdfundingowa emisja akcji na kwotę 4,2 mln zł

SkyCash Poland: crowdfundingowa emisja akcji na kwotę 4,2 mln zł
Fot. SkyCash
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
SkyCash Poland rozpoczęła emisję akcji w formie crowdfundingu udziałowego i chce pozyskać do 4,2 mln zł na stworzenie nowej platformy, rozwój portfela usług, w tym na rynkach zagranicznych oraz projekty w obszarze smart city, podała spółka.

„Cena akcji wynosi 2,5 zł. Dla aktywnych użytkowników aplikacji SkyCash przewidziane są natomiast specjalne ceny, wynoszące 2,25 zł lub nawet 2 zł – w zależności od aktywności użytkownika w aplikacji. Dedykowana cena zostanie automatycznie naliczona po wyborze liczby akcji, które użytkownik chce kupić” – czytamy w komunikacie. 

W ręce inwestorów trafi 2,1 mln nowych akcji

Zapisywać się na akcje będzie można do 29 marca 2021 r. lub do osiągnięcia celu emisji. Emisja prowadzona jest wyłącznie w aplikacji SkyCash, w systemie przygotowanym przez spółkę, podano dalej.

Chcemy zaoferować użytkownikom aplikacji SkyCash, których zarejestrowanych jest ponad 3 mln, najnowsze rozwiązania technologiczne oraz dodać nowe usługi.

„Z szybszego rozwoju skorzystają także nasi partnerzy, w tym miasta, otrzymując nowe narzędzia pozwalające taniej i szybciej dostarczać usługi dla mieszkańców” – powiedział prezes Jarosław Mazek, cytowany  w komunikacie.

SkyCash podaje, że jest wieloletnim liderem w branży płatności mobilnych z ponad 80-proc., udziałem w rynku płatności za parkingi za pomocą smartfonu i ponad 50-proc. udziałem w rynku płatności za bilety miejskie. Partnerami spółki są m.in. MasterCard, VISA, PKP IC, PLL LOT czy Euronet Polska. Właścicielami firmy od momentu jej założenia są polskie fundusze inwestycyjne. SkyCash jako krajowa instytucja płatnicza pozostaje pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (zezwolenie numer IP41/17).

Czytaj także: Za parkowanie w Katowicach zapłacisz za pomocą aplikacji SkyCash >>>

„Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie oraz nowe technologie, które projektujemy, do wejścia na rynki zagraniczne” – dodał Mazek. 

Oprócz płatności za parking oraz bilety komunikacji miejskiej i transportu międzymiastowego, SkyCash wdrożył również płatności automatyczne na Autostradzie A1 Gdańsk- Toruń oraz na odcinku A4 Katowice-Kraków, działające w oparciu o system videotollingu. Spółka rozwija także usługi, dzięki którym z dowolnego miejsca można np. wykupić ubezpieczenie OC/AC, osobiste lub nieruchomości, opłacić rachunki czy też kupić bilet do Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Źródło: ISBnews