Sieć stacji paliw BP dołącza do programu Visa Oferty

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

.

  • Do grona detalistów udostępniających atrakcyjne oferty dla użytkowników kart Visa dołączyła sieć BP

  • W telewizji, radiu i internecie trwa ogólnopolska kampania reklamowa zachęcająca do korzystania z programu Visa Oferty

Program Visa Oferty (www.visaoferty.pl), udostępniający użytkownikom kart Visa atrakcyjne oferty znanych i lubianych marek, zyskał nowego partnera. Do grona uczestniczących w programie detalistów dołączyła sieć stacji benzynowych BP. Do skorzystania z zalet Visa Oferty zachęca konsumentów ogólnopolska kampania reklamowa, która obejmuje największe kanały telewizyjne i stacje radiowe oraz popularne media internetowe.

Program Visa Oferty pozwala indywidualnym użytkownikom debetowych i kredytowych kart Visa na dostęp do atrakcyjnych, dopasowanych do ich zwyczajów zakupowych ofert oraz zapewnia szybki zwrot części pieniędzy wydanych na zakupy bezpośrednio na rachunek karty. Oferty sieci BP są dostępne w programie od 15 stycznia br. BP to pierwszy detalista spośród sieci stacji benzynowych uczestniczący w programie Visa Oferty.

Cieszymy się, że sieć stacji BP zdecydowała się dołączyć do grona marek współpracujących z Visa przy programie Visa Oferty. Dzięki nowemu partnerowi program staje się coraz bardziej wszechstronny, proponując atrakcyjne oferty połączone ze zwrotem części wydatków za paliwo” – komentuje Jakub Kiwior, dyrektor ds. rozwoju biznesu i marketingu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe.

Program Visa Oferty stwarza możliwość dotarcia do obecnych i przyszłych klientów na podstawie analizy ich zwyczajów zakupowych – to bardzo interesujące narzędzie marketingowe. Z własnego doświadczenia i dotychczasowej współpracy z Visa wiemy również, że konsumenci chętniej wybierają detalistów, u których w zamian za płatność kartą mogą uzyskać konkretne korzyści” – komentuje Małgorzata Bogacz, Dyrektor Marketingu BP w Polsce.

W styczniu rozpoczęła się emisja spotów reklamowych Visa Oferty w telewizji. Są one prezentowane na kanałach ogólnopolskich – m.in. TVP i Polsat – a także tematycznych, takich jak TVN24, TV4, AXN, National Geographic czy TVN Turbo. Spoty ukazują się w formatach 15- i 30-sekundowym w kilku wersjach (przykłady do obejrzenia tutaj i tutaj). Spoty radiowe emitowane są z kolei m.in. w takich stacjach jak Radio Zet, RMF FM i Trójka Polskiego Radia.

Od startu Visa Oferty, tj. 17 listopada ub.r., trwa także kampania reklamowa w internecie, obejmująca m.in. emisję spotów na największych portalach, (np. Gazeta.pl, Onet.pl czy Wp.pl) i w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, YouTube), a także bannery na powierzchniach oferowanych przez sieci reklamowe czy reklamy w wyszukiwarce Google.

Wykorzystywane w kampanii formaty reklamowe są na bieżąco optymalizowane i aktualizowane, uwzględniając m.in. nowych partnerów programu. Zakupu i planowania mediów dla kampanii reklamowej Visa Oferty dokonał dom mediowy MEC, natomiast za kreację oraz produkcję materiałów reklamowych odpowiada agencja Saatchi & Saatchi Poland. Obie firmy wspólnie przygotowały strategię kampanii.

Program Visa Oferty rewolucjonizuje rynek promocji poprzez szeroki wybór ofert od znanych detalistów, dopasowanie ich do zwyczajów zakupowych konsumentów i szybki zwrot części poniesionych wydatków. Oferty kierowane są do uczestników programu według kryteriów przyjętych przez poszczególnych detalistów, wśród których – poza siecią BP – znajdują się takie marki jak Adidas, Hilton, Intersport, Multikino, North Fish, Reebok, PLL LOT, Starbucks, Telepizza, W. Kruk, Vistula czy Wólczanka oraz wiele innych. Dostępne oferty będą się zmieniać, a liczba partnerów programu będzie rosła wraz z rozwojem usługi.

Uczestnicy programu otrzymują oferty zarówno dotyczące sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Zwrot części wydatków następuje bezpośrednio na rachunek karty zarejestrowanej w programie. Z nowej usługi można korzystać poprzez stronę internetową www.visaoferty.pl oraz dedykowaną aplikację mobilną na urządzenia z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Windows.

Źródło: Visa Europe