Santander obniża marże i oprocentowanie kredytów hipotecznych

Santander obniża marże i oprocentowanie kredytów hipotecznych
Placówka Work/Café Fot. Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Santander Bank Polska obniża aktywnie bankującym klientom marże i oprocentowanie stałe na 5 lat w kredytach hipotecznych.

Od 23 listopada Santander Bank Polska zmienia warunki oferty kredytów i pożyczek hipotecznych – czytamy w informacji prasowej banku.

Zarówno obecni, jak i przyszli klienci, którzy zdecydują się także na inne produkty banku, skorzystają z  niższej marży lub oprocentowania stałego na 5 lat dla nowo udzielanych produktów hipotecznych:

– konto osobiste w Santander Bank Polska i przelewanie wynagrodzenia – obniżka marży o 0,2 punkty procentowe;

– aktywne korzystanie z karty kredytowej (transakcje gotówkowe lub bezgotówkowe na min. 500 zł miesięcznie) obniżka marży o 0,1 p.p.;

– zakup ubezpieczenia nieruchomości Locum Comfort – obniżka marży o 0,1 p.p.

Obniżki są sumowane – w przypadku posiadania trzech wymienionych produktów łączna obniżka marży wyniesie 0,4 p.p.

Natomiast klienci, którzy zdecydują się na Ubezpieczenie na Życie Spokojna Hipoteka nie zapłacą prowizji za udzielenie kredytu hipotecznego.

Premiowani nie tylko stali klienci

– Nowe marże czy oprocentowanie są najbardziej atrakcyjne dla naszych stałych klientów, którzy zdecydują się wziąć u nas kredyt hipoteczny. Jednak także osoby zainteresowane rozpoczęciem bankowania z Santander Bank Polska mogą skorzystać z nowej oferty i zyskać niższe oprocentowanie, jeśli złożą wniosek o kredyt od 23 listopada i kupią dodatkowe produkty przed wypłatą kredytu – mówi Agnieszka Nachyła, menedżer ds. produktów hipotecznych w Santander Bank Polska.

Santander Bank Polska oferuje najniższą marżę osobom, które skorzystają z pakietu trzech produktów dodatkowych (konto, karta kredytowa, ubezpieczenie nieruchomości). Wysokość marży zależy również od wkładu własnego kredytobiorcy – bank oferuje kredyty do 90% LTV (wskaźnik wysokości kredytu do wartości nieruchomości) dla obecnych i do 80% LTV dla przyszłych klientów.

Marża dla obecnych klientów banku wyniesie od 1,99%, a dla nowych od 2,09% w przypadku, gdy relacja kwoty kredytu do wartości nieruchomości nie przekracza 50%.

Jeszcze bardziej atrakcyjne warunki bank zaoferuje klientom z segmentu Select, czyli tym, którzy uzyskują dochód netto w wysokości co najmniej 10 tys. (lub 15 tys. w przypadku dwóch wnioskodawców) lub posiadają w Santander Bank Polska aktywa w wysokości co najmniej 150 tys. zł.

W takim przypadku marża wyniesie od 1,79% dla obecnych lub od 1,89% dla nowych klientów (gdy relacja kwoty kredytu do wartości nieruchomości nie przekracza 50%).

Niższe oprocentowanie kredytu ze stałą stopą

Santander Bank Polska obniża też stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego na okres 5 lat. Dla  obecnych klientów banku, którzy złożą wniosek o nowy kredyt, wyniesie ono teraz 2,5%, a dla nowych klientów – 2,6% dla kredytów do 70% wartości nieruchomości oraz – odpowiednio – 2,7 i 2,8% w przypadku kredytów do 80% wartości nieruchomości.

Jedynym warunkiem takiej oferty jest skorzystanie z pakietu produktów dodatkowych: konto z wpływem wynagrodzenia, karta kredytowa i ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort, dzięki któremu stopa procentowa jest obniżana o 0,4 punkty procentowe.

Ponadto, bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu w ofercie kredytu ze stałą stopą procentowej.

Minimalny czas korzystania z pakietu produktów dodatkowych to 5 lat. Jeżeli klient zdecyduje się zrezygnować z nich wcześniej, nie będzie zapewniał minimalnego wpływu na konto lub obrotu na karcie kredytowej, marża zostanie podwyższona o wysokość obniżki, a w przypadku rezygnacji z ubezpieczenia Spokojna Hipoteka o 0,2 p.p.

Źródło: Santander Bank Polska