Santander Bank: łatwiejsze kontrolowanie budżetu domowego dzięki wspólnemu kontu bankowemu

Santander Bank: łatwiejsze kontrolowanie budżetu domowego dzięki wspólnemu kontu bankowemu
Źródło: Santander Bank Polska
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
60 proc. osób, które wzięły udział w badaniu Santander Bank Polska, uważa, że ważne jest posiadanie wspólnych finansów z bliskimi. Aby zachęcić klientów do wygodnego korzystania z konta wspólnego, Santander Bank Polska rusza z promocją „Konto wspólne z bonusem 100 zł”.
60 proc. osób, które wzięły udział w badaniu @SantanderBankPL, uważa, że ważne jest posiadanie wspólnych finansów z bliskimi #Santander #SantanderBank

Wybuch pandemii COVID-19 sprawił, że Polacy zaczęli zmieniać swoje przyzwyczajenia finansowe. 29 proc. społeczeństwa podchodzi do wydawania pieniędzy ze sporą ostrożnością, odkładając większe wydatki na dogodny moment, a 83 proc. deklaruje chęć oszczędzania (za: Raport Instytutu Badań Zmian Społecznych: „Jaka będzie Polska po pandemii”, kwiecień 2020). W związku z tym, już dziś warto pomyśleć o praktycznych sposobach na łatwiejsze kontrolowanie budżetu domowego.

– Prowadzenie kilku kont osobistych w jednym gospodarstwie domowym, czy dzielenie zobowiązań finansowych z innymi osobami, bywa sporym wyzwaniem. Dużym uproszczeniem może okazać się założenie wspólnego rachunku, na którym gromadzone będą fundusze. Takie rozwiązanie wprowadza transparentność finansową i łatwość dostępu do środków czy oszczędności – mówi Anna Kaczmarek, dyrektor departamentu klienta indywidualnego w Santander Bank Polska.

Jak wynika z danych Santander Bank Polska, ponad połowa ankietowanych (60 proc.) uważa posiadanie wspólnych finansów z bliskimi za dobre rozwiązanie, jednak zdecydowana większość (80 proc.), nie wie, że może mieć konto wspólne w banku, w którym ma już osobiste (Na podstawie badań jakościowych/etnograficznych prowadzonych przez bank w listopadzie i grudniu 2019 r.). 

Czytaj także: W Santander Bank Polska założysz firmę przez internet >>>

– Posiadanie rachunku osobistego i wspólnego w tym samym banku umożliwia łatwiejszy przepływ gotówki i lepszy dostęp do produktów z poziomu bankowości internetowej i mobilnej. Jest to praktyczne narzędzie, które ułatwi na przykład robienie zakupów czy podejmowanie wspólnych inwestycji – dodaje Anna Kaczmarek.

Wspólne konto to większe oszczędności

Wiele osób pozostających w związkach staje przed dylematem, czy założenie wspólnego konta to dobry pomysł. Warto zaznaczyć, że posiadanie wspólnego rachunku, nie musi wiązać się z zamknięciem rachunku osobistego.

– Wspólne konto, nie musi wcale oznaczać rezygnacji z tego osobistego. Dzięki temu każdy właściciel rachunku może zachować swoją niezależność finansową – zwraca uwagę Anna Kaczmarek.

Osoby, które korzystają z jednego, wspólnego rachunku bankowego, mogą w łatwiejszy sposób planować wydatki i wspierać się w spłacaniu zobowiązań. Dzięki transparentności finansowej w gospodarstwie domowym, podejmowanie decyzji finansowych i oszczędzanie staje się jeszcze prostsze, ponieważ każdy ze współwłaścicieli ma wgląd do wspólnych pieniędzy.

Bank pomoże we wspólnym zarządzaniu finansami

Osoby, które chciałyby razem otworzyć rachunek w Santander Bank Polska, nie muszą być małżeństwem. Wystarczy, że obie są pełnoletnie i mają polskie obywatelstwo. To rozwiązanie, z którego mogą skorzystać zarówno osoby w związku formalnym, jak i partnerskim, czy nawet współlokatorzy, którzy chcą w bardziej przejrzysty sposób opłacać rachunki.

Aby zachęcić klientów do korzystania zez takiego rozwiązania, Santander Bank Polska przygotował specjalną promocję, dzięki której za otwarcie konta wspólnego można otrzymać bonus w wysokości 100 zł. Osoby, które chcą skorzystać z tej promocji i uzyskać e-voucher o wartości 100 zł do sklepów Decathlon lub RTV Euro AGD powinny zapoznać się z regulaminem i spełnić kilka warunków, m. in.:

•   założyć nowe konto wspólne w Santander Bank Polska pomiędzy 1 lipca, a 30 września 2020 r.,

•   zawnioskować o co najmniej jedną kartę debetową Visa do tego rachunku,

•   w pierwszym miesiącu korzystania z konta dokonać transakcji o wartości min. 300 zł – mogą to być wydatki za pośrednictwem karty Visa lub w postaci przelewów wychodzących.

Z promocji skorzystać mogą osoby, spośród których co najmniej jedna nie posiadała żadnego produktu w banku Santander od 1 lipca 2019 r. Konto wspólne można otworzyć w placówkach banku.

Szczegóły promocji dostępne są w regulaminie na stronie Santander.pl/kontawspolne10

Źródło: Santander Bank Polska