Prostsze zakładanie konta w Santander Bank Polska: umowę podpiszesz u kuriera na tablecie biometrycznym

Prostsze zakładanie konta w Santander Bank Polska: umowę podpiszesz u kuriera na tablecie biometrycznym
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Umowę o konto w Santander Bank Polska można podpisać przy pomoc tabletu biometrycznego. Obecnie usługa dostępna jest w 20 największych miastach w Polsce, ale jej dostępność systematycznie rośnie. Usługa eKurier realizowana jest z InPost.

Klienci, którzy chcą zdalnie otworzyć konto w Santander Bank Polska mogą teraz podpisać umowę rysikiem na tablecie podczas wizyty kuriera. Alternatywnie, mogą potwierdzić tożsamość podczas wideo rozmowy z doradcą, robiąc zdjęcie lub przelew z innego banku.

Program pilotażowy w Warszawie rozpoczął się pod koniec marca, a w kwietniu usługę udostępniono także w Poznaniu. Teraz do Warszawy i Poznania dołączą m.in.: Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Rzeszów, Wrocław, Szczecin i Zielona Góra. Pełna lista miast, w których klienci mogą podpisać umowę w usłudze eKurier dostępna na https://www.santander.pl/_fileserver/item/1508970

Konto w 4 godziny

4 godziny – to rekordowy czas, w którym klient otworzył konto w Santander Bank Polska za pomocą nowej usługi (czas od złożenia wniosku do otwarcia konta). Wniosek o konto można złożyć online, a potem wystarczy w obecności kuriera podpisać umowę na tablecie (wzór umowy klient dostaje e-mailem). Gdy klient poda kod do odszyfrowania dokumentów (otrzymuje go wcześniej SMS-em), umowa zostaje wyświetlona. Można ją przeczytać na tablecie, a następnie podpisać rysikiem. Dokument w formie cyfrowej trafia do banku, a klient otrzymuje podpisaną umowę e-mailem. Rozwiązanie jest nie tylko praktyczne ze względu na brak konieczności wizyty w oddziale, ale także ekologiczne – eliminuje konieczność druku dokumentów. Dodatkowo, przy podpisywaniu umowy, zapamiętywane są cechy biometryczne podpisu (np. szybkość, siła nacisku). Dzięki temu można jednoznacznie stwierdzić, czy podpis należy do osoby, która podpisała dokument.

Czytaj także: Ekologiczne karty płatnicze już w Santander Bank Polska >>>

Usługi z wykorzystaniem biometrii zyskały na popularności na przestrzeni ostatnich lat. Trudno się dziwić, ponieważ bardzo usprawniają procesy, a także pozwalają na szybką i skuteczną weryfikację osoby podpisującej dokumenty.

– Takie rozwiązania stały się niezwykle przydatne zwłaszcza w czasie pandemii – zapewniają bezpieczeństwo i wygodę – mówi Sara Woźniak z Santander Bank Polska.

Czytaj także: eLeasing w Santander Bank Polska >>>

Przyszli klienci banku mają także inne możliwości potwierdzenia tożsamości podczas zakładania konta, na przykład poprzez wideo rozmowę z doradcą, zdjęcie dowodu i twarzy oraz przez przelew z konta w innym banku.

Źródło: Santander Bank Polska