Samsung i First Data zamienią smartfon w mobilny terminal płatniczy

Samsung i First Data zamienią smartfon w mobilny terminal płatniczy
Fot. Samsung
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Samsung Electronics Polska i First Data Polska podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego wspólnie stworzą i wdrożą rozwiązanie Software POS („SPOS”), wykorzystujące smartfon jako terminal do przyjmowania płatności. Debiut produktu zaplanowano na 2019 rok.

#SamsungElectronicsPolska i #FirstDataPolska podpisały porozumienie o współpracy, na mocy którego wspólnie stworzą i wdrożą rozwiązanie Software POS, wykorzystujące #smartfon jako terminal do przyjmowania płatności #Samsung

SPOS umożliwi wykorzystanie smartfonów Samsung jako przenośnych terminali płatniczych. W tym celu, usługa wykorzysta kluczowe technologie partnerów porozumienia. Aplikacja do przyjmowania płatności stworzona zostanie przez First Data i zapewni prostą i intuicyjną obsługę całego procesu. Dodatkowo, na podstawie dodatkowego porozumienia pomiędzy Samsung a Cardtek, firma Cardtek stworzy dedykowane oprogramowanie zapewniające realizację transakcji EMV na urządzeniach mobilnych Samsung, z wykorzystaniem Samsung Knox, wielowarstwowej platformy zabezpieczeń, obejmującej zarówno sprzęt, jak i oprogramowanie. Rozwiązania stworzone przez First Data i Cardtek zapewnią bezpieczną realizację procesów płatności na urządzeniach mobilnych.

Spółki planują ekspansję międzynarodową

Polski program pilotażowy planowany jest w drugim kwartale 2019 roku. Spółki planują również ekspansję międzynarodową w regionie EMEA.

– Partnerstwo z First Data to znaczący krok do zapewnienia kompletnego i bezpiecznego handlu mobilnego. Wierzymy, że nasze wspólne rozwiązanie zrewolucjonizuje rynek płatności bezgotówkowych, obniżając barierę implementacji takich rozwiązań i upraszczając ich obsługę – powiedział Joseph Kim, Prezes Samsung Electronics Polska.

– Nasze innowacyjne rozwiązania napędzają rynek płatności na całym świecie. Uważnie wsłuchujemy się w potrzeby klientów i wiemy, że oczekują oni mobilnych rozwiązań, zapewniających szybkie, wygodne i bezpieczne transakcje.  Jesteśmy przekonani, że wspólnie z firmą Samsung, zaproponujemy konsumentom i przedsiębiorcom kompletne i jednocześnie bardzo bezpieczne rozwiązanie do akceptacji płatności, proste i intuicyjne w obsłudze – powiedział Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska.

Źródło: Informacja prasowa