Saint-Gobain ponownie wybiera obiekty Panattoni Europe – umowy na ponad 24 670 m²

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

131029.panattoni.01.250x172Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce został ponownie wybrany przez Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o. W Panattoni Park Czeladź, firma przedłużyła umowę najmu na blisko 15 400 m² oraz wynajęła dodatkowe 4 875 m². W strykowskim parku dewelopera najemca przedłużył kontrakt na 4 400 m². Łączny metraż umów wynosi na ponad 24 670 m².

Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o. – światowy lider w produkcji i dystrybucji szkła przeznaczonego dla motoryzacji, wchodzący w skład francuskiej Grupy Saint-Gobain przedłużył umowy najmu w dwóch parkach Panattoni Europe i jednocześnie zwiększył dotychczas zajmowaną powierzchnię. W Panattoni Park Czeladź, oprócz przedłużenia umowy na blisko 15 400 m², firma wynajęła dodatkowe 4 875 m², zajmując łącznie 20 275 m² w parku dewelopera. Dodatkowo Saint-Gobain Sekurit HanGlas Polska Sp. z o.o. Oddział Autover przedłużył najem w Panattoni Park Stryków na 4 400 m². Oba parki służą najemcy za nowoczesne centra dystrybucyjne.

Warto dodać, że Grupa Saint-Gobain, a dokładnie Saint-Gobain Glass Polska Sp. z o.o. jest klientem dewelopera również w Panattoni Park Gliwice II, w którym zajmuje 4 000 m². Powierzchnia ta funkcjonuje jako nowoczesny zakład produkcyjny, w którym wytwarzane są ramki dystansowe do szyb zespolonych. Obiekt znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej-Podstrefie Gliwickiej, a klientowi przysługują ulgi z tytułu prowadzenia swojej działalności na tym terenie.

Panattoni Europe obecnie realizuje w Polsce i w Czechach ponad 142 tys. m², w tym największą inwestycję w sektorze nieruchomości magazynowych od początku 2013 r. – obiekt dla Castorama Polska o powierzchni 50 tys. m², a także obiekt BTS dla firmy Polaris o powierzchni 33 tys., czy BTS w Kutnie. Rozbudowywane są również własne parki przez dewelopera w Łodzi oraz Czeladzi.

Od 2005 roku, czyli od początku istnienia Panattoni w Europie Środkowej, wybudował ponad 1,9 miliona m² nowoczesnej powierzchni przemysłowej. Systematycznie realizowana strategia rozwoju jest doceniana przez rynek, który w ciągu ostatnich lat wyróżnił Panattoni wieloma nagrodami. Do ostatnich można zaliczyć przyznaną niedawno na ESTALOG 2013 nagrodę najemców za Najlepszy Park Logistyczny Roku 2013 za Airport Logistic Park oraz tytuł Przemysłowego Dewelopera Roku 2012 w ramach finału prestiżowego konkursu CEE Quality Awards (CEEQA).

Źródło: Panattoni Europe