Rzecznik rządu: przy pogorszeniu sytuacji epidemicznej zmniejszenie limitów dla niezaszczepionych; możliwe wprowadzenie odpłatnych szczepień

Rzecznik rządu: przy pogorszeniu sytuacji epidemicznej zmniejszenie limitów dla niezaszczepionych; możliwe wprowadzenie odpłatnych szczepień
Fot: Krystian Maj/KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Przy pogorszeniu sytuacji epidemicznej rząd planuje mocne zmniejszenie limitów w przestrzeni publicznej dla osób niezaszczepionych przeciw Covid-19 - powiedział Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Muller. Podtrzymał wcześniejsze deklaracje rządu, że nie jest wykluczone wprowadzenie odpłatnych szczepień.

Jeżeli sytuacja epidemiczna miałyby się pogorszyć (..) to limit osób niezaszczepionych, które mogą korzystać z usług, uczestniczyć w zgromadzeniach niestety będzie zmniejszany.

„(…) Każda osoba zaszczepiona będzie w korzystniejszej sytuacji, ponieważ nie będzie się liczyć do tego limitu, a te limity mogą być mocno ograniczone, gdyby sytuacja epidemiczna się pogorszyła” – powiedział Muller.

Czytaj także: Aż 80 proc. pracodawców chce wiedzieć, którzy pracownicy zostali zaszczepieni >>>

Ile może kosztować szczepienie?

„Na ten moment szczepionki są bezpłatne. Nie ma decyzji, żeby od konkretnego momentu szczepionki miałyby być płatne, aczkolwiek nie wykluczamy, że w pewnym momencie takie rozwiązanie mogłoby być wprowadzone. (…) Razem z zaszczepieniem to będzie (koszt – przyp. red.) kilkaset złotych. Sama szczepionka to koszt ok. 100 złotych, plus procedura zaszczepienia. (W sumie – przyp. red.) to jest ponad 200 zł, z tego co pamiętam w tej chwili, (…) zależnie od rodzaju szczepionki” – dodał.

Źródło: PAP BIZNES